MobilTeknoloji

Play Store Uygulama Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Google Play Store platformundaki uygulama aboneliklerini nasıl iptal edebileceğiniz ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzde en fazla kullanılan sanal mağazalardan Google Play Store, Android akıllı telefonların resmi platformu olup her geçen gün daha fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Play Store üzerinde yer alan uygulamalara ücretli abone olduğunuz zaman Play Store üzerinden belli zaman aralıklarında ücret kesintisi yapılıyor. Bu zaman aralığı genelde bir yıl oluyor. Örneğin ücretli bir uygulamaya abone olduğunuzda ücret sizden belli bir tarihte otomatik olarak kesiliyor. Eğer bir uygulamaya abone olduktan sonra ücretin otomatik bir şekilde kesilmemesini istiyorsanız Play Store uygulamasına girerek aboneliğinizi iptal etmeniz gerekiyor.

Bazen ücretsiz olan uygulamaları kullanırken karşınıza “2 hafta ücretsiz Plus özelliğini deneyin!” gibi ibareler çıkabiliyor. Bu ibarelerin üzerine dokunduğunuz zaman ise sizden ödeme bilgileri isteniyor. Bunun nedeni uygulamayı iki hafta ücretsiz kullanmanızın ardından sizden belirlenen tarihte otomatik kesinti yapılmasıdır. Abone olduktan sonra ücretsiz kullanım süresi içerisinde aboneliğinizi kaldırmadığınız taktirde süre bitiminde bir anda ücret kesintisi olacaktır. Şimdi anlatacağımız yöntemi kullanarak hem Plus özelliklerini kısa süreliğine de olsa ücretsiz deneyebilir, hem de cebinizden bilginiz dışında bir para çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

İlk olarak Google Play Store uygulamasını akıllı telefonunuzdan açınız. Sağ üst kısımda bulunan profil fotoğrafınızın üzerine bir kez dokununuz. Ödemeler ve Abonelikler yazısının üzerine dokununuz. Abonelikler seçeneğinin üzerine gelip dokununuz. Abone olmuş olduğunuz uygulamanın ikonu gelecektir. Uygulamanın ikonunun veya başlığının üzerine bir kez dokununuz. Aboneliği İptal Et yazısının üzerine dokununuz. 

Etkin olmayan aboneliği tamamen kaldırmak:

Bunun için yine yukarıda bahsetmiş olduğumuz Abonelik ekranı içerisinde yer alan uygulama listesinden aboneliği kaldırmak istediğiniz uygulamanın ikonunun üzerine dokunun ve Kaldır seçeneğine dokunarak işleminizi tamamlayın.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Toplarken Alınacak Parçalar başlıklı makalemizde Bilgisayar Toplarken Alınacak Parçalar ve Toplama Bilgisayar İçin Gereken Parçalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün