Teknoloji

HWMonitor Nedir?

HWMonitor, voltaj, sıcaklık ve fan hızını (RPM) okuyabilen, bilgisayarınız için CPUID’den ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz donanım izleme programıdır.

Program, bilgisayarınızın anakartı, işlemcisi, ekran kartı vb. tüm bölümlerini izleyerek sizlere o bölümler hakkında detaylı bilgi sağlamakta. Bir kaç örnek vermek gerekirse;

HWMonitor İşlemci Bilgil Ekranı
İşlemci hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz ekran

Yukarıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi HWMonitor programı işlemcinizin voltaj değerlerini, sıcaklığını, gücünü, kullanım yüzdesini ve Mhz hızını göstermekte.

Basit bir ara yüze sahip olan program Türkçe desteklemiyor olsa da kolayca anlaşılabilir şekilde tasarlanmış. Herhangi bir kurulum zorluğu da yaşatmayan program sitesinden kolayca indirilebilmekte.

Başka bir örnek verecek olursak;

HWMonitor Ekran Kartı Bilgileriniz
Ekran kartı hakkında bilgilerinizi görebileceğiniz ekran

Ekran kartımızın da durumunu en ufak detayına kadar görmemiz mümkün. Kolay açılıp kapanabilen gizleme menüsü sayesinde de sadece istediğiniz bilgilere ulaşmak da büyük bir rahatlık sağlamakta.

Neden yan yana 3 farklı değer var diye soracak olursanız bunlar sırası ile;

Anlık durumMinimum değerMaksimum değer

şeklinde sıralanmıştır. Bu sayede belirlediğiniz zaman aralıklarında en düşük ve en yüksek değerleri kaydedebilir ve görebilirsiniz. Program sizden herhangi bir ücret talep etmemekte olup tamamen ücretsizdir. Bunun yanında reklam da almayan yapımcılar, bağış yapmak isteyen insanlar için sitelerine donate (bağış) butonu koymuşlar ve başka bir kâr gütmemişlerdir. Bizler de İlkseviye olarak programın yararlı olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.