Dizi & Film

Shoujo Shuumatsu Ryokou

2017 Sonbahar döneminde gösterime giren Shoujo Shuumatsu Ryokou ya da İngilizce adıyla “Girls’ Last Tour” (Kızların Son Turu), beklenmedik bir başarı yakalayarak en iyi animeler sıralamasına 1000. sıradan girmeyi başardı.

Yapımcılığını Kadokawa’nın yaptığı anime, aynı isimli 4 serilik mangadan uyarlanmakta. Manganın 5. serisinin de yakın zamanda çıkacağı mangakası tarafından paylaşıldı.
Shoujo Shuumatsu Ryokou
Yuuri ve Chito

Konusuna bakacak olursak, savaştan sonra dünya bitmiş, insanlık neredeyse yok olmuştur. Fakat ana karakterlerimiz hayatta kalmayı başarmıştır. Takımın zeki kızı Chito motoru kullanırken, Yuuri silahı ile etrafı kollamaktadır. Kettenkrad motosikletleri ile bilmedikleri diyarları amaçsızca dolaşmakta, yemek ve benzin için bir sağa bir sola gitmektedirler. Kat kat olan dünya düzeninde en üst kata çıkmaya çalışmaktadırlar. Karşılarına çıkan engellerden birlik olup kurtulmayı başarmaktadırlar. Her gün farklı bir macera, farklı bir deneyimdir onlar için. Zorlu hava şartları, açlık, susuzluk gibi etkenler onları ne kadar zorlasa da elbet bir yolunu bulmaktadırlar.

Shoujo Shuumatsu Ryokou
Shoujo Shuumatsu Ryokou

Animenin hangi dönemde geçtiği tam olarak bilinmese de genel tanı bir 3. Dünya savaşı sonrası insanlığın kendini yok ettiği. Kızlarımızın üstündeki asker kıyafetleri, kullandıkları alman savaş motoru ve gördükleri şeyler bir savaş olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Macera temalı bu animenin bir de Chibi “küçük boyutlu” kısa animesi bulunmaktadır. Shoujo Shuumatsu Jugyou (Girls’ Weekend Lesson) ya da Türkçe adıyla Kızların Haftasonu Dersi kısa bölümlerden oluşan Chibi versiyondur.

Shoujo Shuumatsu Jugyou
Shoujo Shuumatsu Jugyou

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.