Teknoloji

Turkcell Yenilenmiş Telefon Alınır Mı?

Yenilenmiş telefon almak Turkcell ve diğer sağlayıcılar üzerinden sağlanabilmektedir. Bu telefonlar piyasada yer alan mevcut firmalara aittir. Bu sayede iPhone, Samsung, Huawei, Realme, Xiaomi gibi telefonlar yenilenmiş olarak indirimle satın alınabilmektedir.

turkcell yenilenmiş cihaz
turkcell yenilenmiş cihaz

Turkcell Yenilenmiş Telefon Nedir?

Telefon üreticileri veya firmaları yenilenmiş telefonları tüketicilerden kullanılmışlık durumlarına göre satın almaktadır. Bu telefonlar daha sonra resmi bakım onarım aşamalarından sonra tekrar satışa sunulmaktadır. Böylelikle kullanılmış cihazlar tekrar piyasaya kazandırılmaktadır. Ayrıca aynı cihazları daha ucuza satın almak isteyenler de alteranatif edinmiş olmaktadır.

İkinci el cep telefonu almak isteyenler güvenlik konusunca çekinceler duymaktadır. Cep telefonları herhangi bir suça karışma durumlarına göre ileriye dönük taranabilmektedir. Özellikle bu konularda bilgisi olmayan kişiler Turkcell yenilenmiş cihaz alma yöntemine giderek güvenilir firmalardan hizmet almaktadır. Bu firmalar hem cihazların kayıtlarını temizlemekte hem de yasal olarak probleme sahip olmayan cihazları piyasaya sürmektedir.

Turkcell Refurbished Telefon Sınıflandırması

Satılan cihazlar sahip oldukları görünüşe göre sınıflandırılmaktadır. Satış sırasında ise bu duruma göre fiyatlandırılmaktadır. Satılan telefonların tamamı performans testlerinden geçmiştir. Herhangi bir arızası görülmeyen veya onarılmış telefonlar satışa sunulmaktadır.

Turkcell yenilenmiş cihazlar yeniliklerine göre “Mükemmel”, “Çok İyi”, “İyi” şeklinde sınıflandırılmaktadır. Mükemmel cihazlar herhangi bir kozmetik kusur bulundurmayan, çok ince kılcal çizikler bulundurabilecek telefonlardır. Çok iyi cihazlar ise hafif çiziklerin yer alabileceği cihazlarken, iyi telefonlar belirgin çizilerin bulunabileceği ancak performans eksikliği olmayan telefonlardır.

Turkcell Yenilenmiş Telefon Modelleri

Turkcell yenilenmiş akıllı cihaz modelleri güncel telefon marka ve modellerinden oluşmaktadır. İlgili ürünler piyasada yer alan yeni cihazları kapsayarak daha hızlı satın alınmasını sağlamaktadır. Nitekim eski telefonunu yenilenmiş cihaz satan firmalara satan kişilerin de yeni modelde telefona sahip olmaları beklenmektedir. Çok eski telefon kullanıcıları genelde telefonlarını firmalara satmaya kalktıklarında daha ucuz fiyatlara satabilmektedir.

turkcell yenilenmiş telefon
turkcell yenilenmiş telefon

Yenilenmiş Telefon Kullananlar

Yenilenmiş telefon kullananlar fiyat performans açısından kazançlı çıkmaktadırlar. Özellikle sıfır telefon satın almak günümüzde döviz nedeniyle daha zor hale gelmiştir. Ancak Turkcell refurbished cihaz satın alınarak daha ucuza son model telefon alınabilmektedir. Turkcell’den yenilenmiş cihaz alan kişiler ise genel olarak cihazlardan memnun kalmaktadır. Ancak kullanılmış ürün olmaları nedeniyle telefonlarda ister istemez performans kaybı görülebilmektedir. Nitekim Çok İyi ve İyi kalitedeki telefonların batarya ve işlemci performansları görece düşük olabilmektedir.

Turkcell Yenilenmiş Cihaz Garantili mi?

Evet, Turkcell’de satılan yenilenmiş telefonlar garantilidir. Satın alınma tarihinden 1 yıl boyunca KVK garantisi altındadır.

Yenilenmiş Telefonlar Taksitle alınabilir mi?

Hayır, taksitle yenilenmiş telefon satışı yapılmamaktadır. Yalnızca peşin ödemeler ile Turkcell’den refurbished cihaz alınabilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.