Mobil

iOS 11.4 Güncellemesi Yenilikleri

Apple geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı yeni iOS 11.4 güncellemesi piyasaya çıktı. Apple kullanıcıları tarafından merakla beklenen iOS 11.4 güncellemesi yenilikleri içerisinde bir çok özellik bulunuyor. Yaklaşık olarak 307 MB büyüklüğündeki güncelleme, kullanıcıların gün içerisinde karşılaştığı hataları giderecek bir takım iyileştirmeler içeriyor.

iOS 11.4 Yenilikleri

Apple kullanıcılarının müziklerini her ortamda özgürce dinleyebilmesi için AirPlay 2 özelliğine yenilikler getirilmiş. Artık evde yüksek kaliteli müzikler dinlemek için alınan ses sistemleri ve AirPlay özelliği bulunan bir veya birden fazla hoparlörleri evin her ortamında kontrol edilebiliyor. iPhone cihazlarının denetim merkezini kullanarak veya uygulamalar aracılığıyla evdeki AirPlay 2 destekleyen hoparlörler özgürce kontrol edilebilir. Ayrıca hoparlörlerin denetimi Siri üzerinden verilecek sesli komutlarla da yapılabilir. Hoparlörden çalan müziği kapatmadan veya sesini kısmadan oyun oynayabilir, telefon çağrılarını yanıtlayabilirsiniz.

iOS 11.4 Yenilikleri

iOS 11.4 güncellemesiyle HomePod stereo ayarlamaları yapılabilir. HomePod oda içerisine yerleştirilmiş hoparlörlerin konumlarına göre ses dengelemesi yapar. Bu sayede evdeki hoparlörler ile stüdyo ses kalitesine ulaşılabilir. Ev uygulamasının güncellemeleri kapanmadığında güncellemenin içeriğine göre sürekli olarak yeni özellikler eklenmeye devam eder.

iOS 11.4 HomePod Güncellemesi

Apple cihazındaki depolama alanında fazladan yer açmak için mesajlar, önemli dosyalar, özellikle yüksek depolama alanı kaplayan fotoğraf ve videoları iCloud içerisinde saklayabilirsiniz. Yeni güncellemeyle birlikte kullandığınız iMessage hesabınız ile farklı bir cihaza giriş yaptığınız zaman önceki yazışmalarınıza erişebilirsiniz. Girdiğiniz hesaptaki mesaj ve yazışmaları sildiğiniz zaman giriş yapılan diğer cihazlardaki mesaj ve yazışmalar da silinecektir. iCloud mesajlarını aktifleştirmek için ayarlar içerisinden isminize tıklayın ve iCloud Mesajları aktif konuma getirin.

iOS 11.4 İyileştirmeleri ve Giderilen Sorunlar

  • Bazı durumlarda uygulamaların ekrandaki konumlarının yanlış yerlerde gözükmesi düzeltildi.
  • Mesajların aniden kapanmasına veya çökmesine neden olan karakterlerle ilgili sorunlar giderildi.
  • Öğretmenler okul uygulamasından yararlanarak iBook üzerinden öğrencilere okuma aktiviteleri verebilirler.
  • Bluetooth ile veya USB aracılığıyla aracınıza bağladığınız iPhone cihazından müzik seçilmemesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Safari tarayıcısından Google Drive, Docs ve Gmail’e veya kullanıcıların buralara depoladığı dosyalara erişememesi sorunu giderildi.
  • Gelen mesajların yanlış sırada gösterilmesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Sağlık uygulamasındaki verilerle ilgili bir takım problemler giderildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.