Mobil

iPhone Face ID Etkisizleştirildi Çözümü!

Apple, mobil cihazları için yeni güvenlik sistemi Face ID’yi ilk defa iPhone X modeliyle kullanıcıların deneyimine sundu. Yeni iPhone için geliştirilen güvenlik sistemi bazı Apple kullanıcılarının Face ID etkisizleştirildi sorunu yaşamalarına neden oldu. Özellikle akıllı telefonlarını iOS 11.2 sürümüne güncelleyen kullanıcılar bu soruna daha sık rastlamaktadır. iPhone Face ID etkisizleştirildi hatası bir çok forumda tartışma konusu haline geldi.

iPhone Face ID Etkisizleştirildi Hatası

Son günlerde kullanıcılar bazı önem verdikleri verileri her an kullanabilmeleri için akıllı telefonlarda saklamakta. Apple, bireylerin önemli verilerini korumak için parmak izi sistemini kullanıma açmıştı. Teknolojik gelişmelerle birlikte Apple, kullanıcıların veri güvenliğini arttırmak için iPhone Face ID güvenlik sistemi özelliğini geliştirdi. Face ID ile telefon sahipleri kendi yüzlerini 3 boyutlu olarak tanımlayabiliyor.

Yeni güvenlik sistemi şapka, eşarp, gözlük, kontak lens ve bir çok güneş gözlüğüyle uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir. Apple tarafından geliştirilen yeni yüz tanıma sistemi bazı mobil bankacılık uygulamalarına girişte müşteri kimliği doğrulaması için de kullanılmaktadır. Böylece kullanıcılar herhangi bir şifre girme gereksinimi duymadan bankacılık uygulamasına giriş yapabiliyorlar. Bunun haricinde Apple Pay, App Store ve iBooks Store üzerinden yapacağınız ödemeleri de bu sistemle doğrulayabilirsiniz.

[geo-post id=”751″]

Bir çok iPhone kullanıcısı telefonda yaşadıkları sorunlardan dolayı tarih-saat ayarlarında değişiklik yapmıştı. Yapılan değişiklik Apple’ın yeni güvenlik sistemi olan Face ID’nin otomatik olarak devre dışı kalmasına neden olmuştur. Bu sorunun çözümü için telefondaki güncellemelerin doğru olarak yapıldığından emin olun. TrueDepth özelliğine sahip kameranın üzerine herhangi bir şeyin gelip gelmediğini kontrol edin.

Güncellemelerin tam ve eksiksiz olarak yapılmasının ardından ayarlar bölümünden Face ID-Parola sekmesine girin ve bütün ayarları sıfırladıktan sonra gerekli adımları tamamlayın. iPhone Face ID etkisizleştirildi hatası çözümü için uyguladığını yöntemlerden sonra halen daha aynı sorun tekrarlanıyorsa telefonun otomatik tarih-saat seçeneğini aktifleştirin ve telefonu yeniden başlatın. Ayrıca sorunun yazılımsal bir problemden kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin değilseniz çözüm olarak en iyi yöntem servisle görüşmektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.