Oyun

Fortnite Açılmama Sorunu Çözümü!

Battle royale türünde oyun olan Fortnite geride bıraktığımız haftalarda 3 milyon anlık oyuncu sayısına ulaştı. 3 milyon oyuncu oyunu rahat bir şekilde oynarken kullanıcıların bazıları oyuna gelen güncellemelerden sonra oyuna giriş yapmakta bazı problemler ile karşılaştı. Fortnite açılmama sorunu güncellemelerdeki eksiklik nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi kullanıcıların bilgisayarlarında meydana gelen yazılım uyuşmazlıklarından dolayı da yaşanabilir.

Fortnite Açılmama Sorunu

Fortnite oyuna girememe sorunu yaşayan kullanıcılar aşağıdaki çözüm yöntemlerinden yararlanarak problemi ortadan kaldırabilirler.

Dosya Bütünlüğünü Doğrulatın

Oyuna giriş yapmakta problem yaşayan kullanıcıların uygulayabileceği ilk yöntemlerden bir tanesi Epic Games Launcher üzerinden oyun dosyalarını doğrulamaktır. Oyunun indirilmesi sırasında bazı dosyaların eksik olarak yüklenmesinden dolayı oyuna giriş sorunu yaşanabilir.

Oyunun dosyalarını doğrulatmak için Epic Games Launcher programına giriş yaparak yukarıdaki menüden Fortnite sekmesine girin. Play yazısının sağ tarafındaki ayarlar simgesine tıklayın ve Verify butonuna basın. Bu işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak oyuna giriş yapmayı deneyin.

Fortnite DirectX Hatası Nedeniyle Oyuna Girememe Sorunu

Fortnite DirectX Hatası Çözümü

Her yeni güncellemeyle birlikte oyuna eklenen yenilikler bilgisayarın oyunu çalıştırması için daha fazla yazılımsal özellik isteyebilir. Bu nedenle eski sürüm directx veya ekran kartı sürücüsü kullanıyorsanız oyunun eski sürümler için verdiği desteği kaldırması oyuna giriş yapamamanıza neden olabilir. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız DirectX’in en güncel sürümü otomatik olarak Windows tarafından gelen güncellemelerle yüklenecektir. DirectX sorununu çözmek için internet üzerinden indirdiğiniz 3. parti yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın. Bu tarz programların işletim sisteminde bıraktığı izleri temizlemek için CCleaner programını kullanabilirsiniz.

Arkaplanda Çalışan Programları Kapatın

Fortnite açılmama sorunu Windows tarafından çalıştırılan ya da farklı kaynaklardan indirdiğiniz 3.parti programların arkaplanda çalışmasının oyundaki güvenlik sistemine takılmasından dolayı ortaya çıkmış olabilir. Oyuna girmeden önce görev yöneticisinden ayrıntılar menüsüne tıklayın ve karşınıza çıkan listede sizin yüklemediğiniz veya kullanıcı adından şüphelendiğiniz programların görevlerini sonlandırın. Bilgisayarınıza bulaşmış bir virüsün bilgisayar başlatılırken sizden habersiz olarak çalıştırdığı program olup olmadığını kontrol etmek için yine görev yöneticisi içerisinden Başlangıç sekmesine girin. Listede yer alan programlardan sizin işinize yaramayacak olanları devre dışı bırakın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.