Teknoloji

Format Sonrası Kurulması Gereken Programlar 2018

Yeni bilgisayar aldığınızda işletim sistemiyle birlikte otomatik olarak kurulan programlar haricinde hiç bir şey bulunmaz. Aynı şekilde bilgisayarınıza temizleyemediğiniz virüsten kurtulmak için veya yazılımsal bir problemi çözmek için format attığınızda herhangi bir yedekleme işlemi yapmadıysanız içerisine kurmuş olduğunuz bütün programlar silinecektir. Bilgisayar programlarıyla ilgili fazla bilgisi olmayanlar Format sonrası kurulması gereken programlar listesine göz atarak bilgi edinebilirler.

Format Sonrası Kurulması Gereken Programlar

Format attıktan sonra indireceğiniz sıkıştırılmış dosyaları açmak için ilk başta Winrar programını kurabilirsiniz. Bilgisayarınızın işletim sisteminin Bit değerine uygun sürümünü kurarak dosyalarınızı rardan çıkartmak için harcayacağınız süreyi azaltabilirsiniz. Bunun haricinde kurabileceğiniz programlar;

Formattan Sonra Kurulması Gereken İnternet Tarayıcıları

Format Sonrası Kurulması Gereken Programlar

İşletim sistemini tekrardan kurduktan sonra internette gezinebileceğiniz tarayıcı kendiliğinden kurulmuş olacaktır. Ancak bu tarayıcının hızı konusunda bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. İnternette daha hızlı dolaşmak için Mozilla, Google Chrome veya Opera gibi internet tarayıcılarını kullanabilirsiniz.

En İyi Antivirüs Programları

Sıfırdan kurduğunuz bilgisayarda Windows Defender harici herhangi bir antivirüs programı bulunmamaktadır. Bilgisayarınıza internet üzerinden bulaşabilecek zararlı yazılımlardan korumak için antivirüs programı indirmelisiniz. Verilerinizin güvenliğini sağlamak için Kaspersky, Eset Nod32 gibi güvenilir antivirüs programlarını tercih edebilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücüleri İndirin

Bilgisayarınıza format attıktan sonra kurmanız gereken en önemli program ekran kartı sürücüsüdür. Kullandığınız ekran kartının internet sitesi üzerinden en güncel ekran kartı sürücüsünü indirmelisiniz. Böylece ekran kartınıza ince ayarlar yapabilir ve oyunlarda ki fps değerini arttırabilirsiniz.

Microsoft Office ve Pdf Dosyalarını Açmak İçin Gerekli Programlar

Bilgisayarda yazı yazmak, sunum hazırlamak için Microsoft Office programlarını kullanabilirsiniz. Windows 10 kullanıcıları için Office 365 kurulu olarak gelmektedir. Word’de belge yazmak için veya Excel üzerinden tablolar oluşturmak için Office 365 ürün anahtarı satın almanız yeterli olacaktır. Bunların haricinde internete yüklenmiş olan .pdf uzantılı dosyaları açmak için Adobe Reader programını indirebilirsiniz.

Bilgisayar Bakımı ve Hızlandırmak İçin Kullanılacak Programlar

Windows kayıt dosyalarıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda çözüm için CCleaner programını tercih edebilirsiniz. Bu programı kullanarak hem kayıt defteri hatalarını düzeltebilir hem de bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizleyerek ekstra boş alan oluşturabilirsiniz.

Format attıktan sonra kurulması gereken programlar arasında aygıt sürücülerini otomatik olarak güncelleyen Driver Booster programı ile bilgisayarınızın oyunlardaki performansını arttırabilirsiniz. Driver Booster programının ücretsiz sürümü ile aygıt sürücülerini elle güncelleyebilirsiniz. Pro sürüme yükselttiğiniz zaman bu işlem otomatik olarak program tarafından yapılacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.