Mobil

Samsung Gizli Dosyaları Gösterme

Kullandığınız android işletim sistemine sahip akıllı telefonunda bulunan bazı önemli dosyaları yabancı bireylerden korumak için gizleyebilirsiniz. Google Play Store üzerinden indireceğiniz güvenilir olduğunu düşündüğünüz uygulamalar ile dosyalarınızı gizleyebilir veya kişisel veri güvenliğini sağlamak için android işletim sistemine ait olan dosya gizleme özelliğini herhangi 3. parti uygulaması kurmadan kullanabilirsiniz. Samsung mobil cihazınızda gizlediğiniz dosyaların nereye gittiğini merak ediyorsanız Samsung gizli dosyaları gösterme işleminden yararlanarak dosyalarınızı kolayca bulabilirsiniz. Gizli dosyaları göstermek için neler yapabileceğinizden önce Samsung akıllı telefonunuzda korumak istediğiniz dosyaları nasıl gizleyebileceğiniz hakkında bilgi verelim.

Samsung Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

Sizin için önem arz eden ve başkalarının görmesini istemediğiniz ya da telefonunuz çalındığı zaman verilerinizin başkalarının eline geçmemesi için bu dosyaları gizleyebilirsiniz. Samsung dosya gizleme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler;

  • Telefonun ana menüsünden dosyalarım uygulamasına girin. Dosyalarım içerisinde gizlemek istediğiniz klasör üzerine basılı tutun ve açılan menüden Yeniden adlandır seçeneğine dokunun. Klasör isminin yazılı olduğu kutucuğun en başına tıklayın ve “.” (nokta) koyarak tamam tuşuna basın. Böylece seçtiğiniz dosyayı programsız olarak gizleyebilirsiniz.

Samsung Gizli Dosyaları Gösterme

Samsung marka akıllı telefonunuzda gizlediğiniz dosyaları görüntülemek için Dosyalarım uygulaması içerisinden ayarlar bölümüne girin. Ayarlar penceresinde yer alan Gizli dosyaları göster seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin. Tekrardan dosyalarım uygulamasına geri döndüğünüzde başında “.” nokta işareti olan klasörleri görebilirsiniz.

  • Gizlediğiniz klasörü tekrardan görünür yapmak için o klasörün üzerine basılı tutarak yeniden adlandır yazısına dokunun ve klasör adının başına koyduğunuz nokta işaretini silerek kayıt edin.

Android gizli dosyaları gösterme yöntemlerinden başka bir tanesi de akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamaktır. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağladıktan sonra Bilgisayarım içerisine girin ve telefonunuzun olduğu birime tıklayın. Telefonunuzdaki dosyaları bilgisayarda görmek için ekran kilidinin açık olduğundan emin olun. Aksi takdirde dosyaların hiç birini görünmeyecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.