Mobil

WhatsApp Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Çok hızlı gelişen teknolojiyle birlikte bireyler arasında yapılan para transfer işlemleri epeyce hızlandı. Para gönderme işlemlerinizi ATM aracılığıyla hızlıca yapabiliyorsunuz. Bireyler arasında yapılan para transfer işlemlerini hızlandırmak adına dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kolları sıvadı. Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlaradn para gönderme işlemlerini daha hızlı yapmak için WhatsApp para gönderme özelliğini yayınladı. Bu sistem hemen hemen 1 yıldır geliştirilme süreci içerisinde olan WhatsApp Payment nihayet kullanıcılarla buluştu. Peki ya WhatsApp para gönderme işlemi nasıl yapılır?

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Devrede!

WhatsApp uygulamasına gelen yeni güncellemeler arasında bulunan hızlı para gönderme özelliği beta sürümüyle yayınlandı. WhatsApp para gönderme özelliği şuan için sadece Hindistan’daki kullanıcılar için aktif durumda. Bu özellik ülkedeki birçok bankanın çinde bulunduğu UPI (Birleştirilmiş Ödemeler Arayüzü) programıyla birlikte çalışmakta. Bu sayede kullanıcılar WhatsApp uygulmasını kullanarak birbirleri arasında hızlı bir şekilde para alışverişinde bulunabilecekler. WhatsApp para gönderme özelliğinin bütün testleri tamamlandıktan sonra bu özelliğin bütün dünyada kullanılması hedefleniyor. Para gönderme özelliği içerisinde ICICI Bankası, HDFC Bankası, Eksen Bankası ve Hindistan Devlet Bankası’nında bulunduğu birçok banka listesine sahip.

Beta testleri yapılan para gönderme özelliğinin yakın bir tarihte beta sürecinden çıkması öngörülüyor. Yakın bir dönemde ise Avrupa ve Amerika gibi büyük pazarlara giriş yapması bekleniyor. Yakın bir zamanda para gönderme özelliğinden ülkemizdeki kullanıcılar da yararlanabilecek.

WhatsApp Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Bu özellikten yararlanmak için banka hesaplarınızı bağlamanız gerekiyor. Özelliği aktif ettikten sonra cep telefonu numaranız ile banka hesaplarınız otomatik olarak senkronize edilmiş olacak. Ödemeler menüsü içerisine girdiğinizde akıllı telefonunuza bankanızdan SMS gönderilecek ve bu SMS doğrulamasını tamamladıktan sonra WhatsApp uygulamasını para transfer işlemleri için kullanabileceksiniz.

Bu işlemin ardından para göndermek istediğiniz kişiyle konuşma başlatmanız gerekiyor. Daha sonra sohbet penceresinde gönder menüsü içerisinden ödeme sekmesini açın. Ödeme sekmesine karşı tarafa göndermek istediğiniz tutarı girin ve telefonunuza gelen onay koduyla birlikte yaptığınız işlemi onaylayın. Onaylama süreci bittikten sonra karşı tarafa gönderdiğiniz tutar bir mesaj şeklinde ekranınızda görünecek.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.