Mobil

App Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazlar her yaştan kullanıcının elinde. Aile bireyleri genellikle kullandıkları telefonların bir üst modeline geçerken eski iPhone cihazlarını çocuklarına bırakıyorlar. Apple, App Store üzerinden çocuklar tarafından bilinmeden veya yanlışlıkla satın alınan oyunların aileleri zora düşürmesinin önüne geçmek için App Store para iadesi sistemini geliştirdi.

App Store para iade sistemi yalnızca bilinmeden ve yanlışlıkla alınan oyunların yanı sıra beğenmediğiniz ücretli uygulamaların paralarının iadesi için de kullanılabiliyor. Para iadesi işlemini yapabilmek için için iade etmek istediğiniz ürünü iade etme nedeninizi belirten bir açıklamayı İngilizce olarak yazmanız gibi belli şartlar mevcut. Sadece 90 gün içerisinde alınmış uygulama, oyun vb. gibi ürünlerin paralarının iade edilebileceğini, satın alım süresinden 90 günü geçmiş ürünlerde App Store para iadesi işleminin yapılamayacağını belirtmekte fayda var.

App Store Para iadesi Nasıl Yapılır?

  1. Para iadesi talebinde bulunmak için aşağıdaki linke giriniz. Ardından karşınıza gelen sayfada Apple kimliğinizi ve parolanızı girmenizi istiyor. Bu ekranda bilgilerinizi doldurup giriş yapın.

    [spacing size=”1″]

  2. Giriş işleminizi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra karşınıza gelen ekranda son 90 gün içerisinde aldığınız oyunları, filmleri, müzikleri, uygulamaları ve kitapları sırasıyla görebilirsiniz.
  3. Para iadesi talebinde bulunacağınız App Store üzerinden satın aldığınız ürünü seçerek, o ürünün “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın.[spacing size=”1″]
  4. Sorun Bildir tıkladıktan sonra açılan pencereden hangi sebepten ötürü o ürünü iade etmek istediğinizi seçin. Sorununuzun sebebini seçtikten sonra yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sebep hakkında İngilizce olarak bir açıklama yapın. Böyle bir açıklama yapmak için üst seviye İngilizce bilgisine sahip olmanıza gerek yok. App Store üzerinden yanlış alınan veya beğenilmeyen ürünlerin para iadesi almanızı sağlayacak geçerli bir açıklama belirtmek için “ I want refund. “ yazmanız bile yeterli olacaktır. Gönder tuşuna bastıktan sonra 48 saat içerisinde size mail gönderileceği belirtiliyor.[spacing size=”1″]
  5. İade etmek istediğiniz ürünü Apple cihazınızdan silmeniz herhangi bir sorun yaratmaması için sizin yararınıza olacaktır. Aldığınız ürünün ücreti 10 gün içerisinde o ürünü hangi kartla satın aldıysanız o karta gönderilecek. Ayrıca iade ettiğiniz uygulamalar için gelen güncellemeleri indirip yükleyemeyeceğinizi belritmek isteriz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.