Mobil

Tinder Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

2012 yılında Hatch Labs tarafından geliştirilen Tinder uygulaması bulunduğunuz konuma göre sizi başkalarıyla eşleştirip haberleşmenizi sağlamaktadır. Bu uygulamanın tam olarak tanınması ise 2014 yıllında gerçekleşmiştir. Bu uygulamaya ister android işletimine sahip akıllı telefonlarınızdan, isterseniz iOS işletim sistemli iPhone telefonlarınızdan erişim sağlayabilirsiniz.

Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı akıllı telefonunuza kurduktan sonra kullandığınız Facebook hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Facebook’a yüklediğiniz fotoğraflar arasından seçtiğiniz bir tanesini Tinder hesabınızın profil fotoğrafı olarak belirleyebiliyorsunuz. Buradan sonra kendi kriterlerinize (cinsiyet, bulunduğu konum, arama alanı ve yaş aralığı vb.) uygun olarak düzenlediğiniz arama kriterinize göre karşınıza başka kullanıcıların Tinder profilleri geliyor. Karşınıza gelen profili beğeniyorsanız sağ tarafa atıyorsunuz, beğenmediyseniz sola tarafa çekiyorsunuz. Sizin beğendiğiniz kişi sizi beğenirse eşleşmiş oluyorsunuz. Tinder uygulamasında mesajlaşmanız için karşınızdaki kişi ile eşleşmiş olmanız gerekiyor.

Tinder Süper Like Nedir?

Tinder uygulamasında hoşunuza giden birinin fotoğrafını yukarı atarak veya yıldız tuşuna basarak Süper Like gönderebiliyorsunuz. Bu durum Süper Like gönderdiğiniz kişiye bildirim olarak iletiliyor. Süper Like alan kişi, gönderen kişinin fotoğrafını sola veya sağa attığı zaman karşıda ki kişinin Süper Like gönderdiğini görüntüleyebiliyor. Süper Like gönderme özelliğine belli bir bedel karşılığında sahip olabilirsiniz. Ayrıca önceden beğendiğiniz veya beğenmediğiniz biri için verdiğiniz kararı değiştirmenizi sağlayan Geri Al özelliğini kullanmak içinde ücret ödemeniz gerekiyor.

Tinder Uygulamasının Püf Noktaları

  • Uygulamada kullandığınız hesabınızın daha çok kullanıcıya erişmesini istiyorsanız uygulamada online olmanız gerekiyor. Online olduğunuz zaman alacağınız eşleşme, offline olduğunuz zamana göre daha fazla olacaktır.
  • Tinder Boost kullanarak normalde sahip olduğunuz eşleşme oranı 9 katına çıkabilir. Bu sayede profiliniz daha fazla kişi tarafından görüntülenerek alacağınız eşleşme sayınız artacaktır. Ayrıca Süper Like göndermeye özen gösterin.
  • Uygulama içerisine koyduğunuz fotoğrafların kalitesini arttırın. Böylece uygulama içerisinde daha fazla çekici olan hesaplar tarafından eşleşme ihtimaliniz artar.
  • Seçici olun. Tinder eşleşme listesinde üst sırala çıkmak adına seri seri karşınıza gelen her profili rastgele sağa veya sola atmak yerine çekici profiller ile ilgilenin. Hızlıca yaptığınız her işlem sizi geriye düşürecektir.

Bir önceki yazımız olan Shazam Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Android ve iOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün