Mobil

Samsung S8 Batarya Ömrü Uzatma

Samsung S8 modeli teknolojik gelişmelerle birlikte günden güne yeni özelliklere kavuşmakta. Telefonlara gelen her yeni özellik daha fazla güç tüketimine gereksinim duyuyor. Daha fazla güç tüketimine uyum sağlamak için Samsung gerek yazılımsal gerekse donanımsal olarak iyileştirmeler yapıyor. Üreticiler tarafında her ne kadar iyileştirmeler yapılsa da kullanıcılar Samsung S8 batarya ömrü uzatma konusunda araştırmalar yapmakta.

Samsung S8 Batarya Ömrü Uzatma

Samsung S8 modeli 3000 mAh batarya kapasitesine sahip. Ancak bu kapasitenin bitme süresi telefona yüklenen uygulamaların istediği donanımsal özellik ve günlük kullanım şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıdaki pil ömrü uzatma yöntemlerinden yararlanarak Samsung cihazınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

  • Cihazınızı daha çok oyun oynamak için kullanıyorsanız Game Launcher uygulamasını kullanın. Bu uygulama sayesinde oyunları başlatmadan önce güç tasarrufunu devreye alarak pil süresini uzatabilirsiniz. Ancak güç tasarrufuna aldıktan sonra girdiğiniz oyunlarda performans kayıpları yaşayabilirsiniz.
  • Daima açık ekran (Always On Display) özelliğini devre dışı bırakarak daha az batarya kullanımı sağlayabilirsiniz. Ayarlar menüsünden ekran ve güvenlik sekmesine girerek bu özelliği kapatabilirsiniz.
  • Samsung S8 modelinde ekran çözünürlüğü varsayılan FHD+ yani 2220×1080 olarak ayarlanmıştır. Oyun oynarken ya da video izlerken ekran çözünürlüğünü WQHD+ seviyesine çıkarılabilir. Bu durumda telefon bataryası daha çabuk bitecektir. Batarya süresini uzatmak için HD+ çözünürlüğüne düşürebilirsiniz.

Samsung S8 Pil Ömrü Uzatma

  • Telefonun GPS için kullandığı konum özelliğini kapatın. Eğer çok fazla seyahat eden birisiyseniz önceden harita bilgilerini indirin.
  • Smart Stay, sizin yüzünüzü ön kamerayı kullanarak takip ederek ekranın açık veya kapalı kalması gerektiğine karar veriyor. Dışarıdan bakıldığı zaman oldukça kullanışlı olarak gözüken Smart Stay özelliği kapatıldığında pilden daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Ayarlar menüsü içerisinde gelişmiş bölümüne girerek devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Samsung Pay ile alışveriş ödemelerini yapmıyorsanız NFC özelliğini kapatabilirsiniz. NFC kapatmak için bildirim çubuğunu aşağı kaydırabilir ya da ayarlar içerisinden bağlantılar kısmına dokunarak NFC’yi kapatabilirsiniz.
  • Samsung S8 batarya ömrü uzatma işlemini Google Play Store’da bulunan üçüncü parti programlarla da yapabilirsiniz. Bu iş için Power Battery: Battery Life Saver isimli uygulamadan yararlanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem pil ömrünü uzatabilir hemde telefonunuzu biraz hızlandırabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.