Mobil

Android 9.0 P Hakkında Merak Edilenler!

Orta düzey üzerindeki ve piyasaya yeni çıkan android işletim sistemli mobil cihazlar genel olarak 8.0 Oreo sürümüne sahiptir. Android mobil cihazlara bir çok yenilik katacak olan android 9.0 P özellikleri kullanıcılara duyurularak ön izleme versiyonu kullanıma açıldı. Kullanıcıların çoğu hangi mobil cihazların bu güncellemeyi alacağını ve android 9.0 p sürümü nasıl yüklenir? sorusunun cevabını merak etmektedir.

Android 9.0 P Özellikleri

Apple tarafından ortaya çıkartılan çentikli tasarım piyasaya yeni çıkan android mobil cihazlarda da kullanılmaya başlandı. Android 9.0 p güncellemesi ile 3 farklı çentikli ekran desteğini kullanıcılarla buluşturacak. Bu sayede ekran boyutları telefondaki çentiğe uygun bir şekilde ayarlanacak. Güncellemeyle birlikte gelen yeni özelliklerden bir tanesi de bildirim ekranı ile ilgili. Artık kullanıcılara gelen fotoğraf ya da emojiler bildirim ekranında görünebilecek.

Android 9.0 P Özellikleri

Kullanıcılar telefonu açıp kapamak, yeniden başlatmak ya da ekran görüntüsü almak için güç düğmesine uzun bastığı zaman ekranın sağ tarafında daha modern bir menü ile karşılaşacaklar. Android 9.0 P özellikleri arasında bulunan diğer yenilik ise bir uygulamadan animasyon eşliğinde geri gelinecek. Önceki sürümlerde bu işlem animasyon olmadan gerçekleşiyordu.

Android 9.0 P Sürümü Nasıl Yüklenir?

Yeni android sürümünün indirilmesi şuan için tavsiye edilmiyor. Bunun sebebi ise yayımlanan versiyonun sadece geliştiricilere hitap ediyor olması. Bir diğer deyişle şuan için açıklanan versiyon oldukça yeni ve beta aşamasında olduğundan dolayı normal kullanıcılar bir sorunla karşılaştıkları zaman çözüm yöntemini bilmedikleri için zorluk çekecekler. Fakat yine de yeni android 9.0 p indirmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Google Pixel mobil cihaz modellerine göre indirme yapabilirler.

Android 9.0 P İndir

Android 9.0 Alacak Cihazlar

Yayınlanan android 9.0 versiyonu şimdilik Google Pixel modellerinde desteklenmektedir. Yakın bir zaman içerisinde bu güncelleme farklı Google akıllı telefon modelleri içinde kullanıma açılacaktır.

Android 9.0 Ne Zaman Çıkacak?

Google tarafından 5 adet beta güncellemesi yapılacak yeni android 9.0 p versiyonu şuan için geliştiriciler için kullanılabilir durumda. Yeni sürüm için yapılacak beta güncellemeleri sıradan kullanıcıların en az hata ile karşılaşmasını hedeflemektedir. Normal kullanıcılar 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yeni güncellemeyi telefonlarına indirebilecekler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.