İnternet

Online Video Birleştirme Siteleri

Grafik tasarım, Video düzenleme asıl işiniz olmasa da Online Video Düzenleme hepimizin zaman zaman çok ihtiyacı olduğu konulardan birisidir. Sony Vegas Pro, Camtasia hatta bir miktar daha amatörce düşündüğümüzde Windows Movie Maker bile işimizi rahatlıkla görebiliyor fakat bu adımda bu programların profesyonel programlar olduklarını ve belirli bir ücret ödemeden istediğinizi çok kısıtlı yapacağınızı yaptığınız taktirde de ekranın ortasında koskocaman bir program logosu olduğunu unutmayın.

Bu yazımızda göz nitekim daha az rahatsızlık veren büyüklükte logolar ve biraz daha ucuz maliyetli video düzenleme programlarını anlatacağız, üstelik hepsi İnternet üzerinden ve indirmenize gerek kalmayacak programlar.

Kizoa

Şahsen benim de aktif olarak kullandığım sitelerin başında gelmektedir. Bedava üyelik açıp videonuzu, slayt ve kolaj videonuzu tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız video çok önemli ve resmi değilse Render sonucunda videonun sol üst köşesinde ortalama büyüklükte bir Kizoa logosu çıkmakta. Eğer çok resmi ya da görülmesini istemiyorsanız tek sefer olmak üzere 69.99 ₺ ödeyerek ömür boyu logosuz Online video düzenleme yapabilirsiniz. 4 adet fiyat seçeneği ve her seçeneğin kendisine ait özellikleri mevcut. İlk olarak Standart Paket satın aldıktan sonra biraz zaman geçip üst pakete geçiş yapmak istediğinizde geçmek istediğiniz paketin fiyatını değil de kendi sahip olduğunuz paketin satın almak istediğiniz paket ile arasında ki farkı ödemeniz yeterli oluyor. Bu da halihazırda daha önceden satın alma işleminizin çöpe gitmesini engelliyor.

Aconvert

Basit ve sade bir site. Çok detaya inmeden ne istediğinizi anlayıp kolaylıkla size sunan bir site. Hem online bir video’yu hem de yükleyeceğiniz herhangi bir videoyu Online video düzenleme seçenekleriyle düzenlemenize yarar. Yüklediğiniz iki videoyu birleştirme işlemini tamamen otomatik olarak yapar. Sonrasında yapmanız gereken tek işlem videoyu indirmektir. Sadece online video düzenleme mi yapıyor? Hayır, istediğiniz PDF, Jpeg ve daha birçok dosya uzantısını da düzenlemeniz için size yardımcı oluyor. Herhangi bir satın alma profili bulunmamakta fakat siteyi çok severseniz ve yardımcı olmak isterseniz Paypal üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Magisto

Gerçek anlamda kolay ve sade diyebileceğimiz sitelerden birisi olan Magisto eş zamanlı olarak hem bilgisayarınızdan hem de online bir url ile video düzenleyebileceğiniz sitelerden birisidir. Satın alma planlamaları 3 farklı planda, tek seferlik yerine daha uygun fiyatlarla aylık üzerinden hesaplanmakta fakat site yabancı olduğu ve dolar üzerinden çalıştığı için pahalı gelmesi muhtemel. Site logosu videonun tamamında değil de sonunda kısa bir animasyon olarak görülmekte.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.