İnternet

internetsiz YouTube Video İzleme Uygulaması

Dünya çapında en çok tıklanan video izleme site YouTube yeni bir hizmetle kullanıcılarının karşısına geçiyor. Kullanıcılara reklamsız ve internetsiz YouTube video izleme imkanı sunan YouTube Red şuan için Avustralya, Amerika, Yeni Zelanda, Güney Kore ve Amerika’da kullanılıyor. Türkiye’de YouTube Red henüz kullanıma açık değil. Ancak Google’ın yakın zamanda YouTube Red uygulamasını başka ülkelerde de kullanıma açması bekleniyor.

internetsiz YouTube Video İzleme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Google yeni servisi sayesinde kullanıcılara intersiz YouTube video izleme olanağı sağlıyor. Bu servis ilk olarak ortaya çıktığında YouTube Music Key olarak duyurulmuştu. Bu sayede YouTube kullanıcıları müzik videoları ve şarkıları herhangi bir reklama takılmadan rahatça izleyebiliyordu. Ekim 2015’te ise bu servise bütün videolar dahil oldu ve adı YouTube Red olarak değiştirildi.

YouTube Red Nedir?

YouTube Red, kullanıcıların hiçbir reklama takılmadan video izleme, arka planda video oynatma ve internetsiz YouTube videoları izleme olanağı sunan ücretli bir servistir. YouTube Red aboneliğinizi bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz gibi iOS veya android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletlerden, AppleTV, AndroidTV, Xbox 360, Xbox One, Wii U gibi cihazlar üzerinden kullanabilirsiniz. Birçok ülkede aktif olarak kullanılan bu hizmet henüz ülkemizde kullanılmamaktadır.

YouTube Red Fiyatı Ne Kadar?

YouTube Red aboneliği için aylık 10 dolar ödemeniz gerekiyor. Spotify ve Apple Music uygulamalarında da buna yakın bir fiyat ödendiği için fiyat oldukça uygun. Ayrıca YouTube Red içerisinden sadece müziklerin değil bütün videoların izlenebildiğini de hatırlatmakta fayda var.

YouTube Red Çevrimdışı Video Nasıl İzlenir?

Çevrimdışı olarak oynatmak istediğiniz videoyu başlatın. Başlattığınız videoda çevrimdışı kaydet tuşuna basın ve video kalitesini seçerek kaydedin. Mavi onay simgesini görene kadar bekleyin. Onay simgesinin ardından o videoyu 30 gün boyunca çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz. YouTube Red aboneliğiniz sayesinde izlediğiniz internetsiz youtube videolarında beğenme ve yorum yapma gibi özellikler devre dışı bırakılmış. YouTube ayarları içerisinden, çevrimdışı video oynatma ayarlarını ve o videoların oynatılma şekilleriyle birlikte daha fazla ayarı yapabilirsiniz.

YouTube Reklam Kaldırma

Reklamların önüne geçmek için YouTube Red aboneliğinizin başlamış olması yeterlidir. YouTube Red abonesi olduğunuz hesap ile herhangi bir cihazdan oturum açtığınızda reklam olmadan video izleyebileceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.