Oyun

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Büyük oyun firmalarının veya bağımsız yapımcılar tarafından yapılan oyunların kalitesinde ki artışlar oyun sektörüne değer katmaya devam ediyor. Oyun yapımcıları uzun uğraşlar vererek geliştirdikleri oyunların dağıtımını dijital olarak yapıyorlar böylece daha az masrafla daha fazla kullanıcıya oyunlarını tanıtma imkanına erişebiliyorlar. Şuanda anlık olarak en çok kullanıcının bulunduğu oyun platformu olarak Steam kullanılıyor. Geliştiriciler oyunlarını Steam üzerinden paylaşarak önemli kitlelere ulaşabiliyor. Tabi her oyunun fiyatı herkesin ulaşabileceği bir miktar olmuyor. Genel olarak içerisinde daha çok hikaye ve yüksek kaliteli grafikler barındıran oyunların fiyatı oldukça yüksek miktarlara ulaşabiliyor. Kullanıcılar böyle bir durumda Steam aile paylaşımı üzerinden oyunları oynama imkanı bulabiliyor. Peki ya Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam aile paylaşımı özelliğini aktifleştirmek için ilk olarak sol üstteki Steam menüsü içerisinden Ayarlar sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan pencereden Aile menüsüne girin ve “Aile Görünümünü Yönet” yazısına tıklayın. Bu adımda paylaşmak istediğiniz kütüphane içeriğini ve özellikleri seçin ve ileri butonuna basın. Aile görünümündeki kullanacağınız PIN kodunu unutmanız halinde tekrardan yeni bir PIN koduna erişmek için kurtarma e-postası girdikten sonra tekrar ileri butonuna basın. 4 haneli PIN kodunuzu belirleyin ve tekrardan ileri butonuna basın. Bu adımda mail adresinize gelen kodu girin ve ileri tuşuna tıklayın. Böylece Steam aile paylaşımı özelliğini aktifleştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Oyun kütüphanenizde bulunan oyunları Steam aile paylaşımı ile maksimum 10 aygıt ve 5 hesaba kadar yapabilirsiniz. Paylaşım yaptığınız kişinin oyun kütüphaneniz içerisinden paylaştığınız oyuna erişebilmesi için çevrimiçi olması gereklidir. Bütün oyunlarınızı paylaşabileceğiniz gibi sadece seçtiğiniz oyunları da paylaşabilirsiniz. Ancak ayrı bir abonelik gerektiren veya oyunu oynamak için ek bir anahtar isteyen bazı oyunları arkadaşlarınızla paylaşamazsınız. Arkadaşınızla paylaştığınız oyunları veya kütüphaneyi aynı anda kullanamazsınız. Sadece bir kişi bu kütüphaneye erişebilir ve içerisindeki oyunları oynayabilir.

Steam oyun kütüphanesinden paylaştığınız oyunların sahibi siz olduğunuz için bir oyuna girdiğinizde aynı oyunu aile paylaşımı üzerinden oynayan kişiye oyunu Steam üzerinden satın alması veya oyundan çıkması için biraz zaman verilecektir. Arkadaşınızla paylaştığınız oyunun birden çok DLC’si bulunabilir. Steam aile paylaşımı ile oyunu oynayan arkadaşınız bu DLC’leri kullanamaz ve oyunun sahibi olmadığı için herhangi bir DLC paketini satın alamaz. Ancak oyun-içi içerikleri elde edebilir. Bu oyun-içi içerikleri hiçbir şekilde başka hesaplar ile takaslayamaz.

Oyun veya içeriklerde herhangi bir bölge kısıtlaması mevcut ise bu öğeler hiçbir şekilde başka bölgeler için paylaşılamaz ve kiralanamaz. Steam aile paylaşımı ile paylaştığınız oyunlarda hile veya dolandırıcılık yapıldığında aile paylaşımı yapma özelliği sizin hesabınız için devre dışı bırakılabilir hatta VAC yasaklamasına çarptırılabilirsiniz. Ayrıca VAC yasaklaması olan oyunların paylaşımı yapılamaz. Hesabınızınız herhangi bir şekilde VAC yasağı yememesi için şifrenizi kimseyle paylaşmayın ve Steam Guard Mobil Doğrulama kullanın.

Bir önceki yazımız olan Don’t Starve: Yemek Tarifleri başlıklı makalemizde Don't Starve, Don't Starve Yemek Malzemeleri ve Don't Starve Yemek Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün