İnternet

Refereum Nedir? Twitch Refereum Bağış Sistemi

Günümüzde birçok kripto para türü ortaya çıktı. Bu kadar çok kripto para türünün ortaya çıkmasının sebebi en bilindik kripto para türü olan Bitcoin’in değerinde yaşanan artışlar oldu. Kripto para türleri arasına bir yenisi daha eklendi. Yeni eklenen altcoin ise Refereum (RFR) olarak adlandırılmakta. Bu altcoinin kurucuları uzun zamandır oyun sektörü içerisinde bulunan kişilerden oluşmaktadır. Peki ya twitch üzerinden sevdiğiniz yayıncılara altcoin olarak bağış atabileceğiniz Refereum nedir?

İçindekiler

Refereum Nedir?

Temel olarak oyun edüstrisini baz alan San Francisco merkezli şifreleme şirketidir. Refereum, verimsiz pazarlama kanallarının aldığı yüksek ücretin önüne geçerek geliştiricilerin marketing çalışmaları için yapacakları harcama tutarını düşürmeyi, Twitch veya YouTube üzerinden oyun içeriği üreten yayıncılar ve bu yayıncıların kitleleri arasında organik bir bağ kurmayı hedefleyen altcoin türüdür. Yeni altcoin türü Refereum bu iş için en büyük yayın platformu Twitch ve en yaygın olarak kullanılan oyun motoru Unity ile birlikte iş birliği yapmaktadır.

Refereum, karmaşık hale gelmiş olan jeopolitik engellemeleri kaldırmak için blockchain teknolojisini kullanmakta ve bireysel oyunculara dağıtmak için kullanacakları 100 milyar doları aşkın bir bütçeye sahipler. Ayrıca yeni altcoin Refereum birçok deneyimli geliştiriciler, analistler ile birlikte Zynga ve Google gibi ileri düzey teknoloji ve oyun şirketlerinde yıllarca çalışmış ekip tarafından desteklenmekte.

Refereum Kazanma Yöntemleri

Şu ana kadar toplam 5.000.000.000 token adet Refereum bulunmakta. 1 adet Refereum sahibi olan kullanıcılar bunu 0.01 USD olarak dönüştürebilirler. Refereum kazanmak için internet sitesi üzerinden görevleri yapmanız gerekiyor. Örneğin Refereum sitesinde üyelik oluşturduğunuzda size 10 puan veriyor ve puan toplamak için yapacağınız görevlerin birçoğu sosyal medya adreslerini takip etmekle ilgili. Bunun haricinde site tarafından belirlenen twitch yayıncılarını izleyerek bile token almak için kullanabileceğiniz puanları toplayabilirsiniz.

Kendi referans linkinizi oluşturarak puan kazanabilirsiniz. Oluşturduğunuz referans linki üzerinden oyun satışı yapıldığı durumda 1.000 puan elde ediyorsunuz. Sizin referansınız üzerinden başkası referans oluşturup yeni bir üye kattığında size de ekstradan 20 puan geliyor. Başka bir yöntem ise bir arkadaşınızı telegram chatine davet etmek, bu da size 150 puan kazandıracaktır. Yukarıda bahsettiğimiz yayın izleyerek puan kazanma konusunda ufak bir ipucu vermek gerekirse özellikle Fortnite oyununu oynayan Refereum partneri olan yayıncıları izleyerek daha fazla puan elde edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.