İnternet

WordPress Nedir?

 2003 yılında açık kaynak kodlu bir şekilde geliştirilmeye başlanan ve ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan WordPress, günümüzde Dünya üzerindeki internet sitelerinin %70 kadarının alt yapısını sağlamaktadır.

Geliştirilme amacı ilk olarak blog yazarlarını desteklemek olan bu yazılım, kullanıcılar tarafından yapılan ücretli veya ücretsiz fark etmeksizin tema ve eklentiler sayesinde çok geniş kapsamlı bir hal almıştır. WordPress artık sadece kişisel blog sitelerinde değil, aklınıza gelebilecek her sektöre ait internet sitesinde kullanılmaktadır.

Ayrıca tıpkı blogspot servisi gibi kullanıcıların ücretsiz blog oluşturabileceği wordpress.com ücretsiz blog servisi bulunmaktadır. Eğer bu yazılımı canlı olarak test etmek istiyorsanız sizde kullanmaya başlamadan önce bir blog oluşturarak canlı deneyim yaşayabilirsiniz.

WordPress Resmi Sitesi: wordpress.org adresinden açık kaynak kodlu güncel wordpress sürümüne her zaman ulaşabilirsiniz.

Gönüllü bir ekip tarafından sürekli olarak Türkçe sürümünün de yayınlandığı bu yazılımı kurması ise oldukça basit. Kurduktan sonra kullanması ise çok daha basit. Tamamen kullanıcı dostu arayüzü olan ve dünyanın en çok tercih edilen wordpress ile sizde kendinize çok kolay bir şekilde internet sitesi oluşturabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.