İnternet Sağlık

E-Nabız Test Sonuçları Nasıl Öğrenilir

Günümüzde internet üzerinden hastane test sonuçları öğrenilebilmektedir. Özellikle aynı gün sonuç bekleyen kişiler e-nabız test sonuçlarının hazır olup olmadığını kontrol ederek sonuç göstermektedir. Ancak internetten test sonucu öğrenmek için gerekli bazı bilgilere sahip olunmalıdır.

E-Nabız Sonuç Görüntüleme
E-Nabız Sonuç Görüntüleme

E-Nabız Test Sonuçları Öğrenme

E-Nabız sistemi ülkemizde hasta kayıtlarının tutulduğu bir sistemdir. Bu sistem sayesinde hastalar ve doktorlar ilgili hastanın geçmiş randevularını, test sonuçlarını, radyoloji sonuçlarını görmektedir. Ayrıca mevcut sağlık durumu takibi de yine aile hekimi tarafından sağlanmakta ve e-Nabız sistemine işlenmektedir.

E-Nabız sistemi yalnızca kayıt tutmadığı gibi aynı zamanda hastane test sonuçları görme imkanının da sunmaktadır. Böylelikle hastalar sonuçlar sisteme girildikten sonra istedikleri anda sonuçları cihazlarına indirebilmektedir. Özellikle radyolojik görüntülemeler istenen formatta indirilebilmektedir. Böylelikle kritik hastalıklara sahip olan kişiler başka sağlık kuruluşlarını ziyaret etmek istediklerinde bu sonuçları götürebilmektedirler.

e-Nabız test sonuçları kişisel tercihlere göre sunulmaktadır. Şöyle ki, önceden istenen testlerin sonuçları eğer izin verilmemesi durumunda başka doktorlar tarafından görüntülenememektedir. Fakat randevu alınan hekim istediği tetkiklerin sonuçlarını rahatlıkla görmektedir. Bu sınırlama ancak hastane içerisindeki diğer hekimlere veya diğer hastanelerdeki hekimlere olacak şekilde yapılabilmektedir.

E-Nabız’a Nasıl Girilir?

e Nabız giriş yapmak için resmi sitesi üzerindeki giriş kanalları tercih edilmelidir. Bu kanallar; direk e-Nabız şifresi ile giriş, e-Devlet üzerinden giriş ve e-İmza ile giriş olarak belirtilmektedir. Sıklıkla tercih edilen giriş yöntemi ise e-Devlet üzerinden e-Nabız girişi yapmaktır.

e-Devlet’ten giriş yapmak için arama kısmına e-Nabız yazılarak kolaylıkla giriş yapılabilir. Ancak arama yapmadan girmek isteyenler sunulan servisler sayfasından e-Nabız’ı tercih ederek yine aynı sayfaya yönlendirilebilmektedir.

E-Nabız Sonuç Görme

e-Nabız sonuç öğrenme sayfası kişisel giriş yapıldıktan sonra erişilebilir olmaktadır. Sonuçlar Laboratuvar Testleri ve Radyolojik Görüntülemeler olarak ayrılmaktadır. Biyokimya, hemogram, idrar testi gibi testler Laboratuvar Testleri sonuçları sayfasında listelenmektedir. Tomografir, radyografi, MR gibi testler ise Radyolojik Görüntülemeler sayfasında yer almaktadır.

Koronavirüs testi yaptıranların test sonuç detaylarını öğrenmeleri için de yine e-Nabız’a giriş yapmaları gerekmektedir. e-Nabız koronavirüs test sonucu, Covid-19 Sonuç sayfasında yer almaktadır.

Radyolojik görüntülemeleri incelemek için ayrıca bir programa sahip olunmasına gerek yoktur. Laboratuvar testleri ayrıntılı incelenmek istendiğinde PDF dosyası sunulurken, radyoloji görüntüleri için ayrıca görüntüleme sayfası açılmaktadır. Bu sayfa tarayıcılar ile uyumlu olum doğrudan görüntülemeye imkan vermektedir. Ancak görüntüleri indirmek isteyenler yine bu sayfa üzerinden indirme işlemi sağlayabilmektedir.

E-Nabız E-Devlet giriş
E-Nabız E-Devlet giriş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.