İnternet İş

Sosyal Medya Tasarımı Hazırlama Siteleri 2021

Sosyal medya tasarımı ile paylaşım yapmak günümüzde herkes için önemli kabul edilmektedir. Özellikle kurumsal sayfalar, profesyonel tasarımlar yayınlayarak daha fazla takipçi sayısına ulaşmaktadırlar. Nitekim eğlence yayını yapan sayfalarda böyle tasarımlar paylaşmaktadır.

Sosyal Medya Tasarımı Siteleri Nelerdir?

Sosyal medya’da yapılan paylaşımlar gündeme özel veya kitlelerin takip ettiği konulara göre oluşturulmaktadır. Özellikle takipçi sayısını arttırmak veya niş bir kategoride takipçi elde etmek isteyen kişiler ilgi çekici post tasarımı hazırlamaktadır.

Kurumsal sayfalar veya popüler paylaşım sayfaları düzenli olarak sosyal medya içeriği üretmektedir. Böylelikle takipçiler düzenli olarak yeni paylaşımlar görmekte ve takipten çıkmamaktadır. En çok paylaşım yapılan sosyal medya mecraları Pinterest, Instagram, Twitter, Facebook olarak bilinmektedir. Bu kanallar üzerinde hazır post tasarımı kullanan kişiler düzenli olarak yayın yapmakta ve kitlelerini ellerinde tutmaktadırlar.

2021 hazır sosyal medya tasarımları
2021 hazır sosyal medya tasarımları

Sosyal Medya Post Tasarımı Nedir?

Sosyal medya post tasarımı, profillerin paylaşımlarının düzenli olmasını sağlamaktadır. Böylelikle ziyaretçilere düzenli bir paylaşım yapısı sunulmakta ve takipçi kazanma potansiyeli arttırılmaktadır. Ayrıca post tasarımı yapmak düzenli olarak yeni içerik hazırlamak için zaman kazandırmaktadır. Dolayısıyla da düzenli olarak içerik yayınlayan sayfaların keşfedilme olasılığı artmaktadır.

Gönderi tasarımları yayın yapılacak sosyal mecraya özgün olarak hazırlanmaktadır. Bu ayırımın yapılmasında etkili olan birincil etken, her sitenin gönderi boyutlarının farklı olmasıdır. Gönderi boyutunun gerekli ölçülerde hazırlanması için tasarım siteleri öneride bulunmaktadır.

Sosyal Medya Tasarımı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya tasarımı hazırlamak için profesyonel programlar kullanılabilmektedir. Fakat deneyimi olmayan kişilerin tercih edebileceği 2021 sosyal medya tasarımı hazırlama siteleri de bulunmaktadır. Bu siteler üzerinde online olarak yeni post tasarımı yapılabilmektedir. Hatta hazır tasarımlar üzerinden hızlıca yeni gönderi hazırlanabilmektedir. Fakat hazır tasarımlar sürekli kullanıldığı için özgün içerik üretmek isteyenlerin biraz vakit harcamaları gerekmektedir.

Online Sosyal Medya Tasarımı Hazırlama Siteleri

Online gönderi tasarımı hazırlama siteleri ile kolay ve hızlı bir şekilde tasarımlar yapılabilmektedir. Ücretsiz veya ücretli olarak kullanılabilen bu siteler programsız tasarım yapmak isteyenler için hizmet vermektedir.

  • Canva

Ücretli ve ücretsiz pek çok kaynağa sahip olan Canva, düzenli içerik üretmek isteyenlere hazır tasarımlar sunmaktadır. Özellikle ilgili sosyal medya sitesinin tasarım boyutu otomatik olarak site üzerinde yer almaktadır. Ayrıca Canva’nın akıllı telefonlar için aplikasyonu da mevcuttur.

  • Envato Placeit

Placeit, aylık 14,95 dolar karşılığında program kullanmadan premium sosyal medya tasarımı hazırlama imkanı sunmaktadır. Servis profesyonel tasarımlar hazırlamak isteyen kişilerin tercih edeceği bir platformdur.

  • Crello

Crello ile hazır tasarımlar kullanarak sosyal medya gönderisi hazırlanabilmektedir. Ücretli ve ücretsiz olarak kullanılabilen platform ücretsiz olarak aylık 5 tasarım indirilmesine izin vermektedir. Ücretli üyelik ise 9,99 dolardır.

  • Adobe Spark

Adobe kaynakları kullanarak sosyal medya tasarımı hazırlamak isteyenler Spark kullanmaktadırlar. Spark ücretsiz olarak da kullanılabilmektedir fakat kaynaklar oldukça sınırlıdır. Ücretli üyelik ile Adobe kaynakları arasında bağlantı kurulabilmektedir. Üyelik ücreti aylık 9,79 dolardır.

  • Desygner

Desygner, shutterstock görselleri kullanarak post tasarımı yapılabilen bir servistir. Servisin ücretsiz sayfası yalın tasarımlar oluşturulmasına imkan vermektedir. Fakat ücretli üyelik ile çeşitli fotoğraf kanalları üzerinden pek çok özgün tasarım hazırlanabilmektedir.

  • Pablo by Buffer

Pablo, Buffer tarafından geliştirilmiş olan minimalist yapılı bir post hazırlama sitesidir. Site kaynak kullanımı açısından sınırlıdır ancak kullanıcının yükleme yapabilmesine izin vermektedir. Böylelikle öz kaynaklar ile tasarımlar yapılabilmektedir. Kullanımı ücretsiz olan Pablo, diğer servislere nazaran daha pratik ancak daha basit bir yapıdadır.

Sosyal Medya Post Tasarımı
Sosyal Medya Post Tasarımı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.