İnternet

Chrome Tarayıcıdaki Reklam Virüsleri Nasıl Temizlenir?

İnternette en güvendiğiniz sitelerde gezerken bile bilgisayarınıza reklam virüsleri bulaşabilir. Reklam virüsleri genellikle siz internette gezinirken otomatik olarak farklı sayfalar açabilir ve internet tarayıcınızın bir köşesinde küçük bir kutucuk şeklinde reklam çıkmasına neden olur. Bu tarz virüslere internet tarayıcısı olarak Google Chrome kullananlar daha çok rastlamaktadır. İnternet deneyimini olumsuz olarak etkileyen ve rahatsız edici nitelikteki Chrome tarayıcıdaki reklam virüsleri temizlemek için kullanılabilecek bir çok yöntem vardır.

Chrome Tarayıcıdaki Reklam Virüsleri Nasıl Temizlenir?

Reklam virüsleri bazı durumlarda kullanmış olduğunuz internet tarayıcısının ana sayfasını rastgele bir siteyle değiştirirler. Ayrıca siz ana sayfayı eski haline getirmek istediğinizde bunu yapmayacaksınız çünkü virüs ana sayfa değiştirme alanını pasif konuma getirecektir. Chrome tarayıcıdaki reklam virüslerini temizleme yöntemleri;

Programsız Reklam Virüsü Temizleme

  • Herhangi bir program kullanmadan tarayıcıda açılan reklam virüslerini temizlemek oldukça uğraş verici ve teknik bilgi isteyen bir iştir. Programsız reklam virüsü temizlemek için ilk olarak internet tarayıcınızın ayarlar kısmına gidin. Bu pencere içerisindeki Ayarları sıfırlayın butonuna basın. Bir başka yöntem virüs nedeniyle ana sayfada değişiklik yapamayan kullanıcılar için çözüm niteliği taşımakta. Masaüstündeki Google Chrome tarayıcı simgesine sağ tıklayın ve özellikler bölümüne girin. Açılan küçük pencereden Kısayol bölümüne gidin ve hedef kutucuğunu “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” olarak değiştirin.
  • Tüm bunlardan sonra halen daha tarayıcınızda reklam virüsü ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınızda arka planda çalışan bir program olabilir. Arka planda çalışan reklam virüsü programı bulmak için görev yöneticisine girerek başlangıç sekmesine tıklayın. Burada sizin tarafınızdan yüklenmeyen veya şüpheli bir program olup olmadığını kontrol edin.

Malwarebytes Programıyla Reklam Virüsü Temizleme

  • Reklam virüslerini temizlemek için özel olarak geliştirilmiş Malwarebytes programından yararlanabilirsiniz. Tarayıcılarda istenmeyen reklamların görünmesine neden olan malware virüsü temizleme yöntemleri arasında bulunan Malwarebytes programının 14 gün süreli ücretsiz deneme sürümünden faydalanarak internet tarayıcınızdaki reklam virüslerini temizleyebilirsiniz.

Chrome Temizleme Aracıyla Reklam Virüsü Temizleme

  • Google tarafından Chrome tarayıcısına uygun olarak geliştirilmiş ücretsiz temizlik programı ile reklam virüslerinden kurtulabilirsiniz. Bu programı kullanıldıktan sonra Chrome tarayıcısındaki bütün ayarlarınız sıfırlanarak ilk günkü haline dönecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.