İnternet

YouTube Videolarından Daha Fazla Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde YouTube hesabına video yükleyerek düzenli olarak gelir elde etmek mümkün. Ancak videolar yüklemek sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Bazı durumlarda 10 dakikalık bir video için 2 saatten fazla düzenleme yapılıyor. YouTube kanallarına yüklenen bazı içeriklerin arkasında önemli bir yatırım bulunuyor. Yapılacak yatırımların bütçesini oluşturmak için YouTube videolarından daha fazla para kazanma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

YouTube Videolarından Daha Fazla Para Kazanma

YouTube hesabında para kazanma aktif edilmiş bir kanalın daha fazla gelir elde etmesi için deneyebileceği bir çok yöntem vardır. YouTube videolarından daha fazla para kazanma yöntemlerini deneyerek yüklediğiniz videoların daha fazla izlenmesini ve sağlayabilirsiniz. Bu sayede videoya koyduğunuz reklamlara tıklayan kişi sayısı artacak ve YouTube gelirinizde artış olacaktır.

YouTube Videolarına Reklam Koymak

  • YouTube videolarına reklam koyarak belirli bir miktar gelir sağlayabilirsiniz. YouTube reklamlarından para kazanmak için yüklediğiniz videolar en az 10 dakika uzunlukta olmalıdır. Videolardan sağladığınız geliri arttırmak için reklam koyduğunuz videolar YouTube algoritmasına göre diğer kullanıcıların önerilen kısmında gözükecektir. YouTube hesabınıza yükleyeceğiniz reklamların sayısı ve konumu oldukça önem arz etmektedir.

YouTube Videolarına Reklam Koymak

  • Bir videoya gereğinden fazla reklam koyarsanız yüklemiş olduğunuz videoyu izleyen kullanıcılar sürekli çıkan reklamlardan rahatsız olacak ve videolarınızın izlenme sayısı düşecektir. 10 dakikalık bir video için ortalama olarak 5 reklam yeterli olacaktır. Bu sayede videoyu izleyenler reklamlarla boğulmamış olacak ve reklamlarınıza tıklayan izleyiciler sayesinde daha fazla kazanabileceksiniz.
  • Reklamları video başında ve sonunda 1 adet, videonun en heyecanlı yerine 1 tane ve bir takım duyguların ağır bastığı kısımlarına 1’er adet olacak şekilde konumlandırabilirsiniz. Böylece videodaki önemli anını izlemek isteyen takipçileriniz sizin videoya yerleştirdiğiniz reklamlarınız görüntülenmiş olacak.

YouTube Videolarını Sosyal Medyada Paylaşın

  • YouTube kanalınıza yüklediğiniz videoların daha fazla kişiye ulaşması için Facebook, Twitter, Instagram gibi kalabalık kitlelere hitap eden sosyal medya platformlarını kullanın.
  • Sosyal medya hesaplarından yaptığınız payşalımlar videolara gelen tıklamalar doğrultusunda YouTube videolarınızın sıralamasını belli bir oranda arttıracaktır. Ayrıca sizin paylaştığınız bir videoyu başka birininde paylaşma ihtimali olduğunu unutmamanız gerekiyor.

YouTube Videolarını Sosyal Medyada Paylaşmak

  • YouTube videolarından daha fazla para kazanma için kanalınıza özel sosyal medya sayfaları oluşturun. Bu sayfalar aracılığıyla hedef kitlenizi bir araya toplayabilirsiniz. YouTube kanalınıza ilişkin güncellemeleri veya hedef kitlenizin beğenebileceği içerikleri düzenli olarak bu sayfa üzerinden paylaşın.

Bir önceki yazımız olan Youtube Hesabında Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir? başlıklı makalemizde YouTube Hesabında Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?, YouTube Hesabından Para Çekmek ve YouTube Videolarından Para Nasıl Kazanılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün