İnternet

Youtube Hesabında Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

YouTube hesabında para kazanma bir çok içerik üreticisi için önemlidir. Gün içerisindeki zamanlarının önemli bir kısımını YouTube hesaplarına video yüklemek için ayırıyorlar. Ayırdıkları zamanın karşılığını alarak bu iş için yaptıkları yatırımı artıracaklar böylece üretecekleri içeriklerin kaliteleri sürekli olarak artacak ve hitap ettikleri hedef kitleye her geçen gün yeni bireyler katılmasını sağlayacaktır.

YouTube Hesabında Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

  • YouTube üzerinden para kazanmak için yapılması gereken en önemli adım sahibi olduğunuz kanala her zaman düzenli olarak videolar yüklemektir. Kanala yükleyeceğiniz videoların hangi hedef kitleye hitap edeceğini iyi belirlemeniz gerekiyor. Belirlediğiniz hedef kitle sizi sürekli olarak takip edecek ve yüklediğiniz videoları farklı bireylerle paylaşarak daha fazla insana ulaşmanızı sağlayacaktır. YouTube hesabında para kazanma için beklentileriniz gerçekçi olsun. Aksi takdirde YouTube kanalınıza olan ilginiz azalacak ve içeriklerinizin kalitesinde düşüş olacaktır. İçerik üreticilerinin para kazanmayı aktifleştirmesi için YouTube tarafından belirlenen bazı şartları vardır.
  • YouTube hesabında para kazanmak isteyen içerik üreticilerinin son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme süresi ve 1000 aboneye sahip olmaları gerekiyor. Daha sonrasında YouTube tarafından kanala yüklenen içeriklerin kendi politikalarıyla uygunluğu kontrol edilecek. Kanalın içerikleriyle ilgili bir problem olmadığında kanal sahipleri YouTube İş Ortağı Programı‘na katılabilecekler. Bu sayesinde YouTube içerik üreticileri yayınlayacakları videolara reklam verebilecek ve para kazanabilecekler.

YouTube Hesabında Para Kazanma

 

 

  • YouTube İş Ortağı Programı’na kabul edilen kanal sahipleri yayınladıkları videolardaki reklamlardan kazandıkları parayı görmek için Adsense hesabı oluşturmaları gerekiyor. Adsense başvurusuna dönüş genellikle 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Ancak bütün başvuruların kabul edilmediğini hatırlatmakta fayda var. Yüklediğiniz videoların içerisine koyacağınız reklamların yerleri ve bu reklamların kullanıcılara ne şekilde gösterileceği çok önemli bir konu.

YouTube Hesabından Para Çekmek

  • YouTube hesabından para çekmek için ilk olarak Adsense hesabı oluşturmak gerekiyor. Halihazırda Adsense hesabına sahipseniz eğer bu hesaptaki paraların aktarılacağı kredi kartı veya banka kartı ekleyin. Daha sonrasında Adsense hesabınıza PIN alın. Adsense hesabındaki para ödemelerinin doğru kişiye yapıldığının teyit edilmesi için PIN almak gereklidir. Genellikle 20 TL üzerinde bir para biriktiği zaman doğrulamak için PIN istenir. Google Adsense bu PIN’i Amerika’dan belirttiğiniz adrese mektup olarak gönderecektir. Mektupla birlikte gelen PIN numarasını Adsense panelinize girdikten sonra hesabınız teyit edilmiş olacaktır.

YouTube Hesabında Para Kazanma Adsense

  • YouTube hesabında para kazanma için açmış olduğunuz Adsense hesabındaki parayı çekmek için en az 100 $ bakiyeye sahip olmanız gerekiyor. Adsense ödemeleri sadece American Express, Discover, MasterCard, Visa, Visa Electron üzerinden  yapılmaktadır. Bunlar haricindeki hiç bir banka veya kredi kartına kabul edilmez. Ödemeler EFT, Çek, Banka Havalesi veya Western Union Quick Cash yöntemiyle kartınıza aktarılır. EFT ödemesi sırasında kartın gerçek kişiye ait olup olmadığının kontrolü için belirli bir miktar ücret gönderir. Bu ödeme EFT ile yapıldığı için 4 ila 10 gün arasında hesapta görünebilir. Hesabınıza gelen ödeme miktarı alındıktan sonra Adsense hesabınıza girerek kartınız aktif olduğunu Adsense’e bildirmiş olursunuz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] YouTube hesabında para kazanma aktif edilmiş bir kanalın daha fazla gelir elde etmesi için deneyebileceği bir çok yöntem vardır. YouTube videolarından daha fazla para kazanma yöntemlerini deneyerek yüklediğiniz videoların daha fazla izlenmesini ve sağlayabilirsiniz. Bu sayede videoya koyduğunuz reklamlara tıklayan kişi sayısı artacak ve YouTube gelirinizde artış olacaktır. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.