İnternet

Aras Kargo, AliExpress ve Alibaba ile Anlaştı!

Çin’in en büyük ticaret sitelerinden bir tanesi olan ve global anlamda büyük bir kitlesi bulunan AliExpress ve Alibaba artık Türkiye’ye kargo gönderimine Aras Kargo seçeneğini de ekledi.

Normal şartlarda bu sitelerden alım yaptığımız zaman ücretsiz kargo seçeneği mevcuttu (PTT Kargo). Fakat bu gönderim seçeneği ile sipariş ettiğimiz ürünlerin bize ulaşma süresi 2 haftadan 6 haftaya kadar sürebiliyordu. Türkiye’nin kargo firmalarından bir tanesi olan Aras Kargo, yaptığı son anlaşma ile artık 5 iş günü içerisinde AliExpress ve Alibaba üzerinden yaptığınız siparişleri size ulaştıracak.

Ayrıca gümrüğe tabi tutulan ürünlerin işlemleri de Aras Kargo tarafından yapılacak. Aras Kargo yaptığı basın toplantısında anlaşmayı açıklasa da, henüz bu hizmetinin ücretleri hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Fakat edinilen bilgiye göre kullanıcının ürünü kaç günde istediğine göre farklı paketler ve farklı fiyatlar sunulacağı öğrenildi.

Tüm bunlara ek olarak AliExpress ve Alibaba’nın Aras Kargo ile anlaşması sonucunda sipariş ettiğiniz ürünleri canlı olarak harita üzerinden takip edebilecek ve ürünün son durumu hakkında bilgi elde edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan USB Bellekle Nasıl Format Atılır ? başlıklı makalemizde Bilgisayar, Hızlı Format Nasıl Atılır? ve Usbden Format Atma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün