İnternet

WhatsApp Web Nedir?

Hepimizin telefonlarında vazgeçilmez olan bir uygulamada şüphesiz ki WhatsApp uygulamasıdır. Evlerimizde bilgisayar başında otururken bir yandan telefona sadece WhatsApp için bakıyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Sayfa tasarımı olarak kolay bir kullanım sunuyor. Basit ve sade bir tasarımı var. WhatsApp üzerinden işlerinizi hallediyorsanız bu uygulama gerçekten işinize yarayacak bir uygulama olacaktır. İşlerinizi hızlandırmakla kalmaz sizi de rahata kavuşturur.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp web internet tarayıcınızdan telefonunuzla eşleştirdiğiniz zaman internet üzerinde açılan sayfadır.   Buraya tıklayarak ilgili siteye giriş yapabilirsiniz.

Güvenli mi?

Site WhatsApp tarafından hizmete sunulduğu için herhangi bir konuda korku veya endişe duymanıza gerek yok. İçinizi ferah tutabilirsiniz.

WP QR Kod
WhatsApp Web QR Kodu

Nasıl Kayıt Olurum?

Siteye girişte herhangi bir kayıt işlemi gerekmemekte. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasına girdiğiniz zaman ayarlar kısmından Whatsapp Web seçeneğine basın. Sizden kamera için izin isteyecek (Daha önce izin vermediyseniz) Kamera açıldığında bilgisayar ekranınızda ki QR kodu telefonunuza taratın. (Bu işlem biraz zorlu olabilir çünkü kamera odaklanması bilgisayar ekranında uğraştırabiliyor.) İşlemler bu kadar. QR Kodu başarıyla tanıttığınızda sohbetler ekranı açılacak artık WhatsApp uygulaması için telefonunuza bakmak zorunda değilsiniz.

Giriş Yaptığımı nasıl anlarım?

Giriş işlemi başarılı olduğunda telefonunuza WhatsApp Web Şu an aktif şeklinde bir bildirim gelecek. Bu bildirim WhatsApp uygulaması herhangi bir bilgisayarda açık olduğu sürece gitmeyecektir. Kapatamadığınızda korkmayın WhatsApp uygulamasının uyguladığı bir güvenlik önlemidir.

İzin Ekranı
WhatsApp Web Cihaz İzinleri

Nasıl çıkış yaparım?

Telefonunuza gelen WhatsApp Web şu an aktif bildirimine tıkladığınızda karşınıza gelen ekrandan Hangi bilgisayarlarda açık olduğunu görebilir ayrıca çıkmak istediğiniz bilgisayarı kapatabilirsiniz. Aynı zamanda tüm bilgisayarlardan çıkmak için en altta “Tüm bilgisayarlardan çık” seçeneğini seçebilirsiniz. Eğer telefonunuz uzaktaysa internet sayfasından 3 noktaya basarak çıkış seçeneğini

Bağlantı Şartları Nelerdir?

Site tek bağlantı şartı olarak telefonunuzun WhatsApp uygulamasına bağlı olmanızı istiyor. Telefonun internet ile bağlantısı kesildiğinde WhatsApp Web de otomatik olarak kendisini kapatıyor.

Her ne kadar güvenli bir uygulama olsa da halka açık bilgisayarlarda, ortak kullanımı olan bilgisayarlarda kullanmanızı şahsen önermem. Çünkü herhangi bir aksaklıkta kişisel bilgilerinizi kötü niyetli kişiler ele geçirebilir. Bu durumu da hiçbirimiz istemeyiz değil mi?

Bir önceki yazımız olan E-posta Hesaplarınız İçin İki Adımlı Doğrulama başlıklı makalemizde gmail telefon doğrulaması ve iki adımlı doğrulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün