Sağlık

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Diş ağrısına iyi gelen yöntemler eminim bu rahatsızlığı yaşayanlar için kurtarıcı olacaktır. Oldukça zor olan diş ağrısı çekilmez bir hal alarak insanların yaşamlarını etkilemektedir. Siz de evde diş ağrısına iyi gelen yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak için hemen yazımıza göz atabilirsiniz.

Diş eti iltihapları, diş çürümesi, diş sinirlerinde ki hastalıklar ve eklem ağrıları gibi farklı nedenlerden meydana gelen diş ağrıları önlem alınarak mutlaka azaltılmalıdır. Diş ağrılarında insanlardan aldığınız tavsiyeler yerine bir uzman ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır. Etraftan verilen ağrı kesicileri ve bilmediğiniz hapları kesinlikle almayın. Eğer tıbbi bir müdahale gerekiyorsa mutlaka diş doktoruna gidin.

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Diş ağrıları bireyleri günlük yaşantıdan marum bırakabilir. Bu tarz diş ağrılarını doktora gitmeden de belli bir süreliğine dindirebilirsiniz.

Diş Ağrısına Evde Çözüm
Diş ağrılarına yediğiniz besinlerde neden olabilmektedir. Hassas hale gelen dişlerde soğuk ve sıcak besinlerin yerine ılık olarak içecekleri ve yemekleri tüketmek önemlidir.

Dişlerinizi Fırçalayın
Günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalamalı ve yediğiniz besinleri diş etlerinden uzaklaştırmalısınız. Diş ağrılarına neden olan bu besinler fırçalama ile yok edilmelidir. Bu sayede besinlerinin neden olduğu ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Tuzlu Su ve Sirkeli Su
Ağız içinde meydana gelen aft gibi rahatsızlıklara da iyi gelen tuzlu su ağız içini çalkalayarak kullanıldığında dişleri ve diş etlerini de rahatlatmaktadır. Sirkeli su da aynı şekilde gargara yapılarak ağrıyı uyuşturarak geçici rahatlama sağlar.

Sarımsak
Çürük dişlerde oluşan iltihaplara iyi gelen sarımsak bir kase içerisinde ezilerek çürük diş üzerinde bekletilirse ağrıyı azaltmakta ve diş üzerinde ki bakterileri yok etmektedir.

Ağrı Kesici Kullanımı
Diş ağrıları için uzman doktorların önerdiği ağrı kesicileri kullanmanız doğru olacaktır. Dişlerde ki ağrıyı kısmen götüren ağrı kesiciler bir süreliğine ağrıyı siz den uzaklaştırmaktadır.

Ağrıyan Dişe Buz Uygulaması
Yıllardır ağrılarda kullanılan bu yöntem ile siz de dişlerde ki ağrıları hafifletebilirsiniz. Ağrıyan kısma buz ile baskı yaparak uygulamayı gerçekleştirin.

Yukarıda verdiğimiz yöntemler dışında evde herhangi bir işlem yapmak sağlığınızda ciddi sorunlar oluşturabilir. Diş ağrısına iyi gelen yöntemler içerisinde sağlığınız için uzman önerileri ile hareket edin ve diş doktoruna gitmeyi ihmal etmeyin. Eğer diş ağrınız çok şiddetliyse ve dayanamayacak bir haldeyseniz hiç oyalanmadan en yakın diş hekimine gitmeniz sağlığınız açısından en yararlı şey olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir