Mobil

iOS 12 Güncellemesi ile Gelebilecek Yenilikler

iOS 12 güncellemesi için hazırlanmış olan yeni iphone konsept tasarımıyla ilgili yapılan hazırlıklar kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen iOS 12 yenilikleri arasında bulunan özelliklere makalemizin devamından göz atabilirsiniz. Ancak iOS 12 güncellemesi alacak cihazlar hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

iOS 12 Güncellemesi ile Gelebilecek Yenilikler

  • iOS 12 güncellemesi için Ascending News tarafından oluşturulan konsept çalışmasında arayüz iyice basitleştirilmiş. Bu konsept tasarımında kullanılan basit arayüz tasarımı şık ve kullanışlı bir hale getirilmiş. Bunun yanı sıra bir diğer özellik olarak bildirimlerin gruplandırılması eklenmiş. Iphone cihazınızda kullandığınız uygulamalardan gelen bildirimler kilit ekranı üzerinde çok fazla yer işgal ediyor. Örneğin WhatsApp uygulamasından gelen farklı mesajlar alt alta sıralanıyor ve kilit ekranınız tamamen WhatsApp bildirimleriyle doluyor. Ancak bu konsept tasarım gerçekleştirilse böyle bir sorununuz kalmayacak ve aynı uygulamadan gelen bildirimler bir pencere üzerinde toplanacak.
  • Konsept içerisinde sunulan başka bir özellik ise misafir modu. Misafir modu sayesinde istediğiniz uygulamaya erişim engeli koyabilirsiniz. Özellikle mesajlarınızın, fotoğraflarınızın ve videolarınızın bulunduğunu albümlere koyacağınız erişim engeli özel yaşantınızın korunmasında size yardımcı olacaktır. Ayrıca her zaman açık ekran özelliğini aktif hale getirdikten sonra ekrana dokunduğunuzda istediğiniz bilgilere kolay bir şekilde ulaşmanızda düşünülmüş.
  • Apple iPhone cihazınızın depolama alanı hakkında çok daha fazla bilgi edinmeniz için kullanımı kolay bir tasarım düşünülmüş. iOS 12 konsept tasarım ile akıllı telefonunuzda bulunan uygulamaların depolama alanında kapladığı yeri çok kolay bir şekilde öğrenebilmenize olanak sağlanmış.
  • Konsept tasarımda, gün içerisinde telefonla çok fazla uğraşan kullanıcılarda düşünülmüş olacak ki siyah beyaz efekti eklenmiş. Siyah beyaz efektine geçildiği zaman ekrandaki pixeller için daha az güç gerekecek ve batarya tasarrufu sağlanmış olacak. Kullanıcılar bu özellik sayesinde iphone cihazlarını çok daha uzun süreli kullanabilirler.
  • Oluşturulan bu konsept içerisinde en önemli özelliklerden birisi uygulamaları şifreler kullanarak açmak. İlk başta bu özellik kullanıcılar için zaman kaybı olarak gözükebilir. Ancak içerisinde özel bilgilerinizin bulunduğu uygulamaların 3. Kişiler tarafından ele geçirilmesi olumlu sonuçlar doğurmayacağından dolayı bu özelliğe daha ılımlı yaklaşılabilir. Eğer böyle bir özellik gelirse şifrelemeniz gereken uygulamaların başında mesajlar ve fotoğraflar için kullandığınız uygulamaları tercih etmelisiniz. Telefonunuzu birisine verdiğinizde açmasını istemediği uygulamalara şifre koyarak o uygulamalar içerisinde bulunan bilgilerinizin size özel kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.