Mobil Sağlık

Spor Yapma Uygulamaları 2021

Spor yapmak isteyenler belirli bir rota izlemek istemektedir. Bu nedenle spor yapma uygulamaları ile kendilerini disiplenize etmektedirler. Ancak uygulama marketlerinde çok fazla birbirini taklit eden uygulama yer almaktadır. Buna karşın bazı aplikasyonlar faydalı ve ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Spor Yapma Programı

Spor yapma programı pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu özel öneriler sunan programlardır. Özellikle vücut geliştirme ihtiyacını bireysel olarak sürdürmek isteyen kişiler bu programları tercih etmektedirler. Ayrıca evde egzersiz yaparak fit kalmak isteyenlerde yine bu programlara yönelmektedir.

Spor yapma programlarının tercih edilmelerinin başlıca sebebi ücretsiz kullanımlarına karşın bireysel önerilen sunmalarıdır. Özellikle bölgesel çalışma yapmak isteyenler bu uygulamalar ile istedikleri bölgelerindeki yağ & kas dengesini yönetebilmektedir.

en iyi spro uygulamarı hangileri
en iyi spro uygulamarı hangileri

Evde Spor Yapmak İçin Uygulamalar

Evde uzun süre vakit geçiren kişiler spor salonuna gidemedikleri zamanlarda antrenmanlarını telafi etmek için spor yapma uygulamaları kullanmaktadır. Böylelikle kardiyo egzersizi veya belirli kas antrenmanları ile kazanılmış vücut başarımları korunmaktadır. En iyi spor yapma uygulamaları bu konuda yardımcı olan ücretsiz kaynaklardır. Böylelikle çevresinde yardım alacak birisi olmayan kişiler ücretsiz bir şekilde kendilerini yönlendirebilmektedir.

Freeletics

En çok tercih edilen uygulamardan olan Freeletics spor yapma uygulaması ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı kullanıma sahiptir. Genel olarak tüm sayfaları ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak uygulamada yer alan bazı antrenmanlara erişmek için ücretli üyelik sahibi olunmalıdır. Freeletics kullanım itibariyle kilo kontrolü sağlıyor olsa da ana odağı kas geliştirme olanların tercih edeceği bir uygulamadır.

Fitify

Evde kilo verme uygulaması arayanların tercih ettiği aplikasyonlardan birisi Fitify’dır. Fitify egzersiz önerileri sağlıyor olsa da genellikle kas gelişimi ile beraber kilo kontrolünü ön planda tutmaktadır. 10-20 dakikalık planlı fitness antrenmanları uygulama sürekli kullanıldığı taktirde hızlıca kilo vermeyi sağlamaktadır. Ücretli üyelik seçeneği de bulunan uygulamanın ücretsiz hali yeterli olmaktadır. Ancak yine de ileri seviyede çalışma sağlamak isteyenler ücretli seçeneği mutlaka düşünmeli.

adidas Training by Runtastic – Fitness

Evde training yapmak isteyenlerin tercih ettiği zorlayıcı uygulamalardan olan adidas Training, diğer uygulamalara nazaran daha spesifik çalışmalar sağlamaktadır. Genel vücut gelişimiyle beraber bölgesel kas yapılanmasını desteklemek isteyenler bu uygulamayı tercih etmektedirler. Ancak uygulamanın ücretsiz versiyonunu kullanan kişiler ücretli versiyonuna göre daha az özelliğe sahip olduğunu söylemektedir. Fakat zorlayıcı germe hareketleri çalışmak isteyenlerin bu uygulama ile çalışmalarını sürdürmeleri önerilmektedir.

Gymondo: Fitness & Yoga

Gymondo uygulaması evde yoga yapmak isteyenlere özel içeriklere sahiptir. Aslında yoga rahatlama üzerine biliniyor olsada gerinme hareketleri ile kasların sıkılaşması üzerinde etkisi bulunmaktadır. Çalışmalardan önce veya belirli aralıklarla yoga ve fitness antrenmanı yapılması kilo kontrolünü sağlamaktadır. Gymondo aplikasyonu ise yoga yapan kişilere antrenman ve öğün önerileri sunmaktadır.

FitOn – Free Fitness Workout

Evde karın kası eritmek veya iç bacak kaslarını geliştirmek isteyenlerin tercih ettiği uygulamaların başında FitOn gelmektedir. FitOn genel amacı itibariyle kas gelişimi ile beraber yağ yakılmasını sağlamaktır. Böylelikle evde kalınan sürede kilo alınmasını önlemekle beraber daha çok antrenmanla daha fit bir görünüme sahip olunmasını sağlamaktadır.

evde egzersiz yapma uygulamaları
evde egzersiz yapma uygulamaları

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.