Oyun

Darwin Project 0x000007b Sorunu Çözümü

Scavengers Studio tarafından geliştirilmiş olan Darwin Project piyasada ki diğer battle royale oyunlarından farklı olarak 100 kişi yerine 10 kişi ile oynanıyor. Ancak oyuncu sayısının bu kadar az olması oyunların keyifsiz ve çok kısa süreceği izlenimi yaratmasın. Darwin Project oyunu ortalama olarak Fortnite veya PUBG ile aynı oyun süresine sahiptir. Ateşli silahlar yerine yay ve baltaların kullanıldığı oyuna giriş yapmak isteyen bazı kullanıcılar Darwin Project 0x000007b sorunu ile karşılaşmaktalar.

Darwin Project 0x000007b Sorunu Çözümü

Darwin Project Steam platformu üzerinden 60 TL gibi bir ücret karşılığında satılıyordu ve son zamanlarda ücretsiz olarak satın alınabiliyor. Oyun firmasının yapmış olduğu bu hamle ile oyuncu sayılarında artış olacaktır. Bu artışın yanı sıra oyuna girmeden önce hatalarla karşılaşan oyuncuların sayısında da yükseliş gözlenecektir. Özellikle oyuna giriş aşamasında 0x000007b hatası alan kullanıcılar aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirler.

.Net Framework Sürümünü Güncelleyin

Darwin Project 0x000007b Sorunu Çözüm Yolları

Darwin Project oyunu da dahil olmak üzere bir çok oyunda yaşayabileceğiniz 0x000007b sorununun ortaya çıkmasına neden olan etken .net framework dosyalarındaki eksiklik veya sürümün eski olmasıdır. Net Framework sürümünü güncelleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

DLL Dosyalarını Kontrol Edin

Bilgisayarınıza format attıktan sonra veya Windows işletim sistemini güncel bir sürüme yükselttiğiniz zaman önceden kurulu olan dosyalar silinmiş olabilir. DLL dosyalarının eksikliği veya bilgisayarda bulunan dll dosyasının hasar görmüş olması nedeniyle bazı oyunlara giriş problemi görülebilir. Darwin Project 0x000007b sorunu görülmesindeki bir diğer etken bilgisayarınızda bulunan DLL dosyalarındaki uyumsuzluk olabilir. Bu uyumsuzluğu gidermek için yapabileceğiniz iki yöntem bulunuyor.

  • Bu yöntemlerden birincisi eksik dll dosyalarını tespit edip internet üzerinden tek tek indirip kurmak. Bir diğeri ise directx indirme aracını kullanmaktır. Directx indirme aracı sayesinde eksik olan dll dosyaları taranıp internetten otomatik olarak indirilecektir.

Windows 7 Darwin Project 0x000007b Sorunu

Windows işletim sisteminin eski sürümlerini kullananların bu tarz hatalarla karşılaşması oldukça normal. Çünkü piyasaya çıkan yeni oyunların çoğunluğu güncel işletim sistemlerine yönelik olarak oyunları geliştiriyorlar.

  • Windows’un eski sürümlerinde Darwin Project 0x000007b sorunu ile karşılaşıyorsanız eğer Universal C Runtime kurulumunu yapın. Sorunun devam etmesi durumunda bilgisayarınızı en güncel Windows 10 sürümüne yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.