Oyun

Don’t Starve Karakteri: Wendy ve Abigail

Don’t Starve’ın en tatlı karakterlerinden olan Wendy ve onun hayaleti Abigail’i detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Wendy, oyunda 640 exp (tecrübe puanı) ile açılabilen bir karakterdir. Hayattan bezmiş ve depresif bir kişiliğe sahip olan Wendy, sürekli ölümden ve hayatın, kendisi de dâhil olmak üzere ne kadar sıkıcı olduğundan bahsetmekte.

Wendy
Wendy Karakteri

Abigail ise karakterimizin ölmüş kız kardeşi. Abigail’in çiçeği sayesinde ortaya çıkarılabilen hayalet, kardeşini korur. Ona saldıran moblara ve onun saldırdıklarına saldırır. (Kardeşi saldırmayı kesse de Abigail saldırmaya devam eder.)

Abigail
Canı azalmış abigail

Karakterimizin yanında gezen hayalet ise kardeşi Abigail. Wendy, özel çiçeği sayesinde kardeşini çağırabilme yeteneğine sahip. Kardeşi, onu korur, ona saldıran karakterlere ve onun saldırdığı karakterlere saldırır (Wendy saldırıyı kesse bile). Kardeşimizi çağırdığımız çiçek, oyun başında kapalı halde envanterimize gelir ve ortalama 3-4 gün içinde açılır. Açılma tamamlandığında Abigail çağırılabilir ve bunu sadece kardeşi yapabilir. Fakat çağırma işlemi karakterimize 50 akıl sağlığına mâl olur. Bu yüzden çağırmadan önce akıl sağlığımıza dikkat etmemiz gerekmektedir.

Abigail Çiçeği
Abigail Çiçeği

Wendy Karakter Özellikleri

  • Açlık Sınırı: 150
  • Canı: 150
  • Akıl Sağlığı: 200
  • Hasarı: 0.75
  • Gücü: Kardeşini çağırabilir – Gece kendini rahat hisseder – Fazla vuruş gücü yok

Abigail Karakter Özellikleri

  • Can: 200
  • Saldırı Hızı: 1 saniye
  • Hasar: Gün içinde 10 – Akşam 20 – Gece 40
  • Gücü: Kardeşini korur. Dost karakterlere zarar vermez.

Oynanış ve Taktikler

Wendy, taban hasarı düşük ve kırılgan bir karakterdir. Bu yüzden savaşlardan uzak durması ve diğer görevlerde kullanılması önerilir. Diğer karakterlere kıyasla %25 daha güçsüzdür ve akıl sağlığını daha bir özenle koruması gerekmektedir. İzlenmesi gereken taktik, savaş durumlarında kardeş hayalet Abigail’i kullanmaktır. Asıl amacımız, düşmanların hayalet ile savaşmasını sağlayarak, canımız gitmeden yaratıkları öldürmektir. Ne kadar hayaletimiz, bizim için diğer düşmanları tutsa da onun da bir canının olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden çok güçlü yaratıklar ile uğraşılmaması önerilir.

Abigail
Abigail örümceklere saldırırken
Hayaletimizin gece daha çok saldırı gücüne sahip olması ve karakterimizin de gece kendini daha iyi hissetmesi, savaşları gece yapmamız için önemli bir sebep. Gün içindeki gücüne göre neredeyse 3-4 kat güçlü olan karakterimiz, gece saldırmak için daha idealdir.
“Abigail! Geri gel, seninle oynamayı bitirmedim.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.