Mobil

Whatsapp Görüntülü Aramada Ses Gitmemesi

WhatsApp uygulaması kullanan İOS 10, İOS 11, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlarda WhatsApp görüntülü aramada ses gitmemesi problemi son zamanlarda sorulan sorular arasında sıklıkla yer aldı.

Görüntünün gidip sesin gitmemesi problemi nasıl çözülür?

Türkiye’de ve Dünya’da çoğu ülkede kullanılan WhatsApp mesajlaşma uygulaması bir çok kullanıcıya sahip ve gittikçe büyüyor. Aktif telefon kullanıcıları ve interneti olan tüm cep telefonu kullanıcıları WhatsApp uygulamasını mutlaka kullanıyor. Her yaştan insanın kullandığı WhatsApp biliyorsunuz ki Facebook tarafından satın alındıktan sonra bir çok yeniliğe adım attı. WhatsApp uygulamasının en büyük yeniliği arasında görüntülü arama özelliği yer aldı.

WhatsApp Görüntülü Aramada Ses Gitmemesi

Görüntülü arama yaparken WhatsApp’tan karşı tarafa görüntü sorunsuz şekilde ulaşırken sesin karşı tarafa gitmemesi ya da tam tersi sesin size gelmemesi sorunu baş gösteriyor ise büyük ihtimalle sıfırdan yazılım yüklemesi yapmak gerekiyor.

Aynı şekilde görüntünün sorunsuz ulaşması sesin size gelmesi fakat sizin sesinizin karşı tarafa gitmemesi durumunda ise telefon ile WhatsApp arasında ki yazılım uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Bu genellikle iOS işletim sistemine sahip iPhone cep telefonlarının en çok iPhone 5S modellerinde görülüyor.

Ne Yapabilirim?

  • Yazılımı sıfırdan yüklemek çözüm olurken yeniden yüklemeye uğraşmak istemeyenler kulaklık takarak görüntülü arama sırasında karşı tarafa sesini iletebilir.
  • WhatsApp uygulamasını telefondan kaldırın ve ön belleği temizleyin.
  • Eğer tekrar WhatsApp uygulamasını yükledikten sonra sorun devam ediyorsa farklı bir hattı telefona takarak deneyin.
  • WhatsApp hesabınızdan çıkış yaparak tekrar giriş yapmayı deneyin.
  • WhatsApp ayarlarından İzinler bölümüne bakın.
  • Tüm sosyal ağları kullanmanıza olanak sağlayan üçüncü parti uygulamalarını deneyebilirsiniz. İndireceğiniz uygulama üzerinden WhatsApp’ı çalıştırabilirsiniz.
  • Kulaklık ile deneyerek acil görüşmelerinizi bu şekilde yapabilirsiniz.
  • Tüm bunları yaptınız fakat sorun hala devam ediyor ise WhatsApp ile iletişime geçerek sorunu bildiriniz.

Yukarıdaki çözüm önerilerini sırası ile deneyerek siz de WhatsApp üzerinden görüntülü ve sesli görüşmelerinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir çözüme ulaşamayanlar yorum olarak sorunlarını tam belirtirlerse o kişilere de yardımcı olmayı deneyeceğiz.

Not: Özellik yakın bir süre önce eklendiği için güncellemelerle beraber zamanla daha iyi bir hale gelecek ve WhatsApp görüntülü aramada ses gitmemesi gibi sorunlar tüm telefon modelleri için ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.