Oyun

Outriders Oyun İncelemesi

Outriders, People Can Fly tarafından yeni çıkan, rekabetçi, çok oyunculu bir aksiyon-macera video oyunudur. Japonya Square Enix tarafından yayınlanmakta ve Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için planlanmaktadır. Oyun, ödüllü geliştiriciler Humanetic Studios ve Nixxes Games Europe tarafından tasarlanıyor. Outriders, PvP ve PvE öğelerini tek oyunculu bir kampanyada birleştirir. Oyun hem bağımsız bir oyun olarak hem de daha önce yayınlanan Sleeping Knights ve Dragon’s Tears paketinin bir parçası olarak satışa sunulacak. İşte Outriders Oyun İncelemesi.

Outriders Oyun Hikayesi

Outriders’ın hikayesi, “Outriders” adlı dev bir uzay gemisinin keşfine odaklanıyor. Önde giden pilotların, yaklaşan bir istilaya karşı Dünya’yı savunmaya çalışırken düşman topraklarında savaşmaları gerekiyor. Daha da kötüsü, Outrider’lar, Dünya’daki tüm yaşamı yok etmek isteyen şeytani Overmind’ın emri altındadır. Team Outriders için Outriders üzerinde bir yer edinmenin ve Overmind’ı yenmenin tek yolu, sayılarını artırmak için diğer birkaç oyuncunun yardımını almaktır.

Oyunun, oyuncunun çeşitli karakterleri kontrol etmesine ve uygun gördüğü herhangi bir şekilde geliştirmesine olanak tanıyan tek oyunculu bir kampanyası var. Oyunun popüler bir özelliği “AI” veya yapay zekâ kullanımıdır. Bu, oyuncuların silahlar, yakın dövüş saldırıları ve kalkanlar kullanarak gerçekte yaptıkları gibi davranan ve tepki veren karakterler yaratmasını sağlar. Ayrıca bu karakterleri, başka bir karakter tarafından tasarlanmış bir planı takip etmek veya sadece kendi kendine yönetilen bir çöpçü avına çıkmak gibi uygun gördükleri herhangi bir şekilde geliştirebilirler.

Oyunun bir başka yönü de seçilebilecek “görevler” dir. Bu görevler genellikle Outrider’ların belirli bir zaman dilimi içinde başarması gereken görevler olarak düzenlenir ve genellikle çok heyecan verici olduklarını kanıtlarlar. “2. seviyeye git” ten “X sayıda X zombiyi öldür” ve benzeri gibi tamamlanması gereken çeşitli görevler var. Bununla birlikte, bazı görevler diğerlerinden daha popülerdir. Örneğin, “Dr. Albert Finney’i Bul” görevinde, takımın birkaç üyesi, Outriders hakkında daha fazla bilgi edinme umuduyla gizemli bir bilim insanı bulmalıdır.

Outriders Oyun Karakterleri

Oyun, karakterlerin her birinin düşünme ve eylem yeteneğine sahip olduğu, ancak bunu yapmak için çabalarını birleştirmesi gereken yeni bir çerçeve kullanılarak geliştirildi. Takımın her üyesinin sınırlı sayıda canı vardır ve görevlerinin başarısını sağlamak için bu hayatları korumalıdır. Sınırlı zamanlarından en iyi şekilde yararlanmak için çeşitli stratejiler kullanabilirler. Bu stratejilerden bazıları, güvenli bir bölgeye ulaşmak için saklanmayı ve koşmayı, düşmanın dikkatini dağıtmayı veya yenilenmek için geride kalmayı içerir.

Oyun çok ilginç bir konsept sunsa da birkaç sınırlaması var. İlk olarak, yalnızca bir arazi türü vardır – bir şehir. Ek olarak, oyuncular takıma katılmak için daha fazla arkadaş edindikçe oyun oldukça bağımlılık yapabilir. Yine de grafikler ve ses efektleri oldukça güzel ve oyun genel olarak çok fazla eğlence sağlıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.