Oyun

PUBG Battleye Corrupted Data Hatası Çözümü

PUBG geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı yeni güncelleme ile birlikte oyun içerisine bir çok değişik olacak. Ancak bunun öncesinde 2.2 Gb büyüklüğünde bir güncelleme yayımlandı. 2.2 gb güncellemesini yapan kullanıcıların bir kısmı PUBG Battleye Corrupted Data hatası almaya başladılar. Kullanıcılar battleye corrupted data hatası ile oyuna başlangıç aşamasında veya oyunun son ve en heyecanlı anında karşılaşabiliyorlar.

PUBG Battleye Corrupted Data Hatası

PUBG oyundaki hileleri incelemek ve raporlamak için Battleye programını kullanmakta ve bu programın bazı yazılımlarla uyumsuz olması durumunda kullanıcılar hata alabiliyor. Son güncelleme sonrasında çoğu kişinin hiç olmadık anlarda karşılaştığı bu hatayı çözmek için uygulanabilecek yöntemler;

  • Windows hizmetler içerisinden Battleye servisini tekrardan çalıştırarak bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için görev yöneticisini çalıştırın. Daha sonrasında üst menüden hizmetler sekmesine tıklayın. Karşınızdaki listeden BEservice hizmetini bulun. BEservice durum kısmında durduruldu yazıyorsa eğer sağ tıklayın ve hizmeti başlatın. Bu işlemin ardından Steam programını kapatıp tekrar açın ve oyuna giriş yapmayı deneyin.
  • Eğer oyun performansını arttırmak için 3. parti yazılımlar kullanıyorsanız bu yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın. Çünkü PUBG fps arttırma için kullandığınız bu yazılımlar bilgisayarı optimize ederken Windows tarafından çalıştırılan içerisinde Battleye programının da bulunduğu çoğu hizmeti devre dışı bırakıyor. Özellikle Asus ekran kartı sahipleri corrupted data hatası ile karşılaşıyorsa GPU Tweak 2 programındaki Gaming Booster özelliğini varsayılan olarak değiştirebilirler. Bu değişikliklerin ardından bilgisayarı yeniden başlatmak olumlu sonuç alabilmek için etkili olacaktır.
  • Oyunun kurulu olduğu dosya içerisinden Battleye klasörünü silip oyunun dosya bütünlüğünü doğrulatmak başka bir çözüm yöntemi olabilir. Oyun dosyalarını doğrulatmak için Steam programını çalıştırın ve kütüphane bölümüne girin. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyununa sağ tıklayın ve özellikler içerisine girin. Karşınıza açılan küçük pencerede yerel dosyalar sekmesinde oyun dosya bütünlüğünü doğrula seçeneğini seçerek oyunun çalışması için gerekli olan dosyalarda tespit edilen eksikleri tekrardan yüklemesini bekleyin. Bu süreç sonunda Steam programını tekrardan başlatın ve oyuna girin.
  • Bu çözümler sonucunda halen daha PUBG Battleye Corrupted Data hatası alıyorsanız Steam üzerinden oyunu tamamen kaldırın. Ayrıca Steam oyunlarınızın kurulu olduğu dosya içerisinde PUBG klasörü varsa onu da elle silin. Daha sonrasında oyunu sıfırdan kurun. Oyunu kurarken eğer varsa ayrı bir disk sürücüsüne kurmayı deneyin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

 1. Yusuf Kacır says:

  Abi dediklerinin hepsini yaptım hala aynı hatayı alıyorum

 2. Muhammet says:

  Sorunu ben çözdüm oyun C de kuruluydu steam’den ve C den sildim komple ve sonra PC kapatıp açtım oyunu D ye kurdum ve artık sorun olmuyor sizde bu şekilde yapın düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.