Teknoloji

En İyi Dosya Şifreleme Programları 2018

Bir çok insan önemli dosyalarını, fotoğraflarını ve videolarını bilgisayarda saklamaktadır. Kişisel olarak önem verilen dosyalar ya da 3. kişiler tarafınca görülmesi istenmeyen veriler için klasör şifreleme programları kullanılabilir. En iyi dosya şifreleme programları kullanılarak çevrim içi konuşmaları ve e-posta yazışmalarını gizleyerek başkalarının eline geçmesi önlenebilir.

En İyi Dosya Şifreleme Programları 2018

Bilgisayardaki dosyalar içerisinde bulunan verileri şifrelemek için kullanabileceğiniz çok fazla şifreleme programı vardır. Bu programlardan arasında en güvenilir olanlar hakkında bilgilere aşağıdan göz atabilirsiniz.

AxCrypt Şifreleme Programı

AxCrypt Şifreleme ProgramıAxCrypt, AES (128 ve 256 bit) şifrelemeyi desteklemektedir ve temel olarak tam disk şifrelemesinde kullanılmaktadır. AxCrypt şifreleme programını bulut depolama özelliğini destekler. Bu yazılımla sadece bilgisayarınızdaki dosyaları değil Dropbox ve Google Drive içerisinde sakladığınız dosyaların güvenliğini de sağlamaktadır. Program bireysel ve küçük gruplar tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir dosya şifreleme programıdır. Türkçe, Hollandaca, Fransizca, Almanca, Italyanca, Korece ve Ispanyolca gibi bir çok dili desteklemekte olup gelecek güncellemelerle birlikte bu diller artacaktır.

Folder Lock Klasör Şifreleme

Folder Lock Klasör Şifreleme Programı

Kişisel kullanım için oldukça etkili olan şifreleme programı Folder Lock Windows, Android ve iOs platformlarını sorunsuz olarak desteklemektedir. Folder Lock dosya şifreleme programını kullanarak fotoğraflarınızı, videolarınızı, rehberinizi, notlarınızı ve ses kayıtlarınızı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Program sadece dosyalarınızı şifrelemez bunun yanı sıra tuzak şifreler uygulayarak 3. kişiler tarafınca yapılan başarısız giriş denemelerini kayıt eder. Böylece dosyalara yapılan saldırılar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Programın temel özelliklerinden faydalanmak için ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz.

CryptoExpert 8 Dosya Şifreleme

Sadece Windows işletim sistemine özel olarak geliştirilmiş En iyi dosya şifreleme programı olan CryptoExpert 8 ile şifreleyeceğiniz dosyaların bir sınırı yoktur. CryptoExpert 8 dosya şifreleme programı Cast, 3DES, AES-256 ve Blowfish gibi şifreleme algoritmalarını kullanmaktadır. İçerisinde barındırdığı bu algoritmalar sayesinde dosyaların çalınmasına yönelik yapılan girişimleri de önlemektedir. Bu program ile Sistem sertifikalarını, Office dosyalarını, fotoğraf ve videolarla birlikte e-posta veritabanları gibi bir çok dosyayı yedekleyebilir ve şifreleyebilir. Windows 7, 8 ve 10 işletim sisteminin 32 bit ve 64 bit sürümleri ile tam uyumlu çalışabildiği gibi bulut tabanlı yazılımları da desteklemektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.