İnternet İş Testler

Home Office Para Kazanmak Nedir?

Günümüzde belirli işlerin evden yürütülebilmesi home office çalışma şeklini ortaya çıkarmıştır. Özellikle bilişim teknolojileri alanındaki işler temel olarak bilgisayar üzerinden yürütüldüğü için mekan fark etmeksizin çalışma sağlanabilmektedir. Home office işler bu anlamıyla çalışma şeklinin daha rahat olduğu iş modelleridir.

Home Office Çalışma
Home Office Çalışma

Home Office İş İlanları

2021 Home Office iş ilanları genel olarak pandemi nedeniyle iş yönetimini evden sağlayan firmalar tarafından oluşturulmaktadır. Bu iş ilanlarında temel olarak işin sürekliliğinin sağlanması talep edilmektedir. Normalde bir iş yeri disiplinli olarak çalışmayı sağlarken, evden çalışmak maalesef herkesin verimli bir şekilde çalışmasına imkan tanımamaktadır.

Evden çalışarak para kazanmak isteyenlerin ilgisini çeken bu fikir ayrıca çalışma imkanı olmayanların da yeni iş ilanları ile gelir elde etmesini sağlamaktadır. Günümüzde internet üzerindeki işlerin sürdürülmesini isteyen çok fazla kişi home office çalışan kişileri tercih etmektedir. Evden çalışmak için iş ilanlarının yayınlandığı siteler ise genellikle Facebook grupları, iş arama siteleri veya freelance çalışma siteleridir. Ayrıca birçok forum sitesinde de iş arayanlara özel duyurular yapılmaktadır.

Home Office Para Kazanmak

Home office işler ile gelir elde etmek için referans veya portföy sahibi olunması gerekmektedir. Alternatif bir yol olarak iş ilanları tercih edilebilir ancak evden iş yapmak hali hazırda bir işi olmayanlar için kendi sektörünü oluşturmayı gerektirmektedir.

Home Office İşler Nelerdir?

Evden yapılabilecek işler genellikle kadınlar tarafından rahatlıkla yapılabilecek işlerdir. Bu işlerin belirli ölçülerde yapılmasında vergi muafiyeti bulunmaktadır. 

  • Hediyelik Üretimi
  • Şeker Paketleme İşi
  • Dikiş & Nakış İşleri
  • Kültürel & Turistik Eşya Üretimi
  • Sekreterlik
  • Yazarlık Yapmak
  • Müşteri Hizmetleri Desteği ( Call Center Çalışanı)
  • Yufka İmalatı
  • Mantı & Erişte İmalatı
evden çalışma vergi muafiyeti 2021
evden çalışma vergi muafiyeti

Home Office Çalışma Vergi

Kanuni açıdan bir kişinin gelir elde etmesi durumunda vergisini vermesi yasal olarak zorunludur. Bir iş yerine tabi olarak çalışıldığında gerekli vergi ödemeleri iş veren tarafından yapılmaktadır. Home office çalışan birisi ait olduğu firma ile çalışmaya devam ettiği vergisi hali hazırda ödenmektedir. Ancak bireysel olarak çalışanların elde ettikleri gelirin vergilerini kendileri ödemeleri zorunlu tutulmuştur. 

Evden çalışma vergisi bazı sektörlerde ödenmemekte ve çalışılmasına izin verilmektedir. Özellikle evde çalışan kadınların piyasada yer bulmaları için yapılan düzenlemede evde el işi üreten, hobi ürünleri imal eden kişiler vergiden muaf sayılacaktır. Ancak burada belirli bir gelir düzeyinin üzerine çıkılmaması ve üretimde sanayi tipi makine kullanılmaması şart koşulmuştur. Ayrıca bir yıl boyunca kazanılan paranın o yıl boyunca elde edilebilecek asgari ücret toplamından yüksek olması durumunda da vergi borcu ödemesi çıkmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.