Oyun

Fps Oyunlarda Aim Geliştirme Taktikleri

Oyuncuların aim alma yeteneklerinin ön plana çıktığı Fortnite ve PUBG gibi oyunlar çok sevilmekte. Bu iki oyun haricinde halen daha ilgiyle oynanan ve turnuvaları yüz bin kişiden fazla izlenen CS:GO oyununda da aim almak önemlidir. Çoğu fps shooter oyuncusu fps oyunlarda aim geliştirme konusunda bir takım sorunlar yaşamaktadır.

İlgili Başlıklar

Fps Oyunlarda Aim Geliştirme

Rekabetçi oyunlarda rakipten önce davranmak sizi her zaman bir üst sıralara taşıyacaktır. Bunu yapabilmek için kas hafızası denilen önceden öğrenilmiş hareketlerin istemsizce gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yani rakipten önce hareket edebilmek için aldığınız nişanın adamın olduğu veya olabileceği bölgede direkt olarak bulunması gerekiyor. Kas hafızasını geliştirmek için yapabileceğiniz bir çok yöntem mevcuttur. Son zamanlarda tepki hızınızı arttıracak internet sitelerinden yararlanarak rakiplerinizden daha hızlı olabilirsiniz.

Özellikle battle royale tarzı oyunlarda aim yeteneğinizi geliştirmek için oyunun başında en kalabalık yerlere gitmeye özen gösterin. Tabiki de her zaman aynı eşyaları aynı bölgelerde bulamayabilirsiniz. Oyun başında o anda bulacağınız silah ve zırhlarla etrafınızda bulunan çok sayıda oyuncuya tek tek odaklanmalısınız. Rakiplerinizle olan mücadelenizde daha az hasar almak için karakterin vücudunu olabildiğince gizlemeye çalışın. Aynı anda iki rakiple göz göze geliyorsanız ilk başta size dönük olan rakibi ortadan kaldırmaya çalışın.

Aim Gelistirme

Fps oyunlarda aim geliştirmek için yapabileceğiniz başka bir yol ise oyunları 60 fps üzerinde oynatabilecek donanıma sahip bilgisayar ve iyi oyuncu ekipmanları almaktır. Oyuncular için özel olarak üretilmiş yüksek DPI (hassasiyet) değerlerine sahip uygun fiyatlı mouse ve mousepad aim yeteneğinin artmasına katkı sağlayacaktır. Geniş hassasiyet ayarı ile ince ayarlar kullanılarak oyun içerisinde daha net dönüşler yapılabilir.

[geo-post id=”4550″]

Rakipleri rahatça görebilmek için oyundaki detayları olabildiğince kısmaya çalışın. Oyun ayarlarından gölge ve motion blur özelliğini devre dışı bırakın. Kenar yumuşatmanın seviyesi ne kadar yüksek olursa oyun içerisindeki karakterler o kadar kaliteli gözükecektir. Ancak bu özelliği arttırarak ekran kartına fazladan yük bindirmiş olacaksınız. Bu yüzden güncel teknolojiye sahip ekran kartı kullanmıyorsanız bu ayarı en düşük seviyede kullanarak fps değerinizi yükseltebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gmod En İyi Korku Haritaları başlıklı makalemizde Gmod Korku Modları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün