Dizi & Film

GENIUS Dizisi (2017- Devam Etmekte)

National Geographic Channel ile izleyeceğiniz GENIUS bilim ile ilginiz varsa takip etmek isteyeceğiniz bir dizi. İlk bölümü 25 Nisan 2017 de yayınlanmış olan dizi Albert Einstein’ in öğrencilik döneminden başlayarak Albert Einstein hayatı ve başarıya ulaşmak için karşılaştığı zorlukları anlatıyor. Dizi her sezon farklı bilim insanlarının hayatlarını konu alacak. Dizi daha ilk sezondan Primetime Emmy En İyi Mini Dizi Ödülü ve dizinin oyuncularından olan Geoffrey Rush Mini dizi ya da Filmlerde En İyi Erkek Oyuncu Emmy Ödülü için aday gösterilmekte.

GENIUS Dizisinin Konusu Nedir ?

Her sezon farklı bir bilim insanının hayatını konu alacak. Albert Einstein’ in izafiyet teorisini oluşturma ve formülleştirme sürecini konu almaktadır. Albert Einstein ile başlangıç yapan dizi o dönemin çevresel özelliklerini dikkate alarak Einstein’ in yaşadığı zorlukları , aşk hayatını , okul içerisinde karşılaştığı sorunlara da ayrıca değinmektedir. İkinci sezon için bir ressamın hayatını konu alacağı düşünülen GENIUS bilime merak salmış olanların izlemeye doyamayacağı bir dizi konumuna gelmiştir.

GENIUS Dizisinin Oyuncuları ve Karakterleri

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan GENIUS dizisi ilk sezonda Albert Einstein’ in hayatını konu edindi. Dizinin ilk sezonunda Albert Einstein’ ı canlandıran iki oyuncu bulunmakta. Johnny Flynn dizide Albert Einstein’ in gençlik dönemini canlandırırken , Geoffrey Rush ise Einstein’ in olgunluk dönemini canlandırmaktadır. Ayrıca belirtmekte fayda var Geoffrey Rush Mini dizi ya da Filmlerde En İyi Erkek Oyuncu Emmy Ödülüne aday gösterilmektedir. Mileva Maric karakterini yani Einstein’in karısı rolünü üstlenen bayan oyuncu ise Samantha Colley. Dizide yetenekli oyuncu Robert Lindsay Albert Einstein’ in babası rolünü canlandırıyor. Albert Einstein’ in annesi rolünü bir çok başarılı işlerde bulunan Claire Rushbrook üstleniyor. Bir çok önemli projede bulunmuş olan Michael McElhatton Nobel Fizik Ödülünü almış olan Philipp Lenard ‘ı canlandırmaktadır. Ayrıca dizide dönemin diğer bilim insanlarını canlandıran bir çok değerli oyuncu da bulunmakta.

GENIUS İlk Sezon Resim Galerisi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.