Teknoloji

Mac Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulamaları

SoundCloud kısa bir zaman önce resmi Mac uygulamasını durdurma kararı aldı. Mac kullanıcıları tarayıcı üzerinden müzik dinleyebilirler ancak bazı durumlarda müziğin olduğu sekmeyi bulmak zorlaşabiliyor ya da oynat/duraklat tuşlarına basıldığında otomatik olarak iTunes açılmaktadır. Bu tarz sorunların önüne geçmek için Mac ücretsiz SoundCloud masaüstü uygulamaları kullanıcıların yardımına yetişiyor.

Mac Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulamaları

Mac bilgisayarınızda SoundCloud yerine kullanılabileceğiniz en iyi ücretsiz müzik uygulamaları:

Mac SoundCleod Uygulaması

Mac SoundCleod Uygulaması

Tasarım ve isim açısından SoundCloud’a en çok benzeyen uygulamadır. SoundCleod uygulamasını çalıştırdığınızda açılan pencere içerisinden SoundCloud hesabı oluşturarak veya mevcut hesabınıza giriş yaparak müzik dinleyebilirsiniz.

Uygulama içerisinde şarkı değiştirmek istediğinizde bu işlemi klavyenizden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web uygulamasındaki medya denetimlerine pencerenin alt kısmından erişebilirsiniz. Arkaplanda başka bir programla çalışırken müzik değiştirmek için Cmd + Sol / Sağ tuşlarını kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı Mac’inize indirebilirsiniz.

Mac SoundCleod İndir

Mac Soundnode Uygulaması

Mac Soundnode Uygulaması

Soundnode uygulaması kullanımı oldukça kolay olan arayüze sahiptir. Uygulamanın Stream bölümünde bulunan müziklerde aynı iTunes’da olduğu gibi 1×1 büyüklüğünde fotoğraflar bulunmaktadır. Klavyedeki medya denetimlerini özgürce kullanabilirsiniz fakat dinlediğiniz şarkıları beğenmek ya da tekrardan yayınlamak için kullanabileceğiniz kısayol tuşu yoktur.

Soundnode daha çok medyaları oynatma üzerine geliştirildiği için herhangi bir müzik yükleme işlemini yapamaz ve müziklere yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Sol taraftaki menüden sevdiğiniz müzikleri oynatma listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca yeni şarkıya geçildiği zaman şarkının resmi ile birlikte bildirim penceresi açılır.

Mac Soundnode İndir

Mac Ücretsiz Cumulus Uygulaması

Mac Ücretsiz Cumulus Uygulaması

Bir çok Mac uygulaması sağ üst köşede bulunuyor. İşlevsellik anlamında işinizi kolaylaştıracak olan Cumulus uygulamasını da sağ üste ekleyebilirsiniz. Arkaplanda çok fazla uygulamanın çalışmasını istemeyen kullanıcıların kullanabileceği Mac ücretsiz SoundCloud masaüstü uygulaması olan Cumulus’a Mac menü çubuğundan erişebilirsiniz.

Cumulus uygulaması klavyedeki medya tuşlarının kullanımını destekler ve şarkıları değiştirdiğinizde bildirim olarak görüntülenir. İşlevi sadece müzik dinlemek olduğu için çalan şarkıları beğenmek veya yeniden yayınlamak için ayarlanmış kısayol tuşları mevcut değil. Alt tarafta bulunan link üzerinden ücretsiz Cumulus uygulamasını bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Mac Cumulus İndir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.