Mobil Teknoloji

Android Telefonda İnternet Olmadan Radyo Nasıl Dinlenir?

Radyo dinlemek, indirdiğimiz müzikleri dinlemenin yanında ayrı bir kültürdür. Radyo dinlemeye alıştı isek bu alışkanlığımızı bırakmak oldukça zordur. Android telefonların genelinde radyo uygulaması kendiliğinden bulunmaktadır. Söz gelimi, Sony Xperia ve M4 Aqua modellerinde radyo seçeneği vardır. İnternet olmadan da telefonun kendi içerisinde bulunan bir uygulama olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İnternetimiz Yok İse Radyoyu Nasıl Dinleriz?

Eğer radyo telefonun içerisinde özellik olarak bulunmuyor ise uygulama olarak indirmeniz gerekecektir. Uygulama olarak indirdiğiniz için internet olmadan dinlemeniz biraz imkansız hal alıyor. Fakat Android telefonlarda internet olmadan da dinlenebilen radyo uygulamaları vardır. 

Bunları internetten araştırarak indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi ‘Discovery Özel Radyo’. Bu uygulama ile internet olmadan radyo dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın bir çok değişik formatlarda ara yüzü bulunmaktadır. Frekans sayısı yönünden oldukça zengin içerikli bir radyo uygulamasıdır. İnternetsiz kullanım kolaylığı sayesinde ise her daim kolaylıkla dinleyebilirsiniz.

İndirebileceğiniz diğer bir radyo ise ‘Radyo Apk’ dir. Bu uygulamayı indirdiğiniz takdirde internetsiz bir şekilde radyo dinleyebilir aynı zamanda dinlediğiniz frekansları kaydedebilirsiniz. Görüldüğü üzere eğer telefonunuzda radyo uygulaması yok ise yüklemek ve internetsiz olarak dinlemek bu kadar kolay.

Android Telefonlarda ki Radyo Kolaylığı

Android sürüme sahip telefonların %90’ın da radyo uygulaması kendiliğinden bulunmaktadır. Telefon alma fikriniz var ise ve bir radyo tutkunu iseniz almadan önce içerisinde telefon özelliği var mı, öncelikle buna dikkat etmeniz gerekir. 

Farkına varmadan aldınız ve telefonu da kullanmak istiyorsunuz o zaman çareler bitmiş değil. Yukarıda anlatıldığı gibi internetten araştırılarak bulunan bir çok radyo uygulaması var. Üstelik internetsiz kullanımlı radyolar diye arattığınız da internetsiz seçenekleri bulabilirsiniz. Android telefonlara bir uygulama yüklemek ve kullanmak Apple telefonlara göre daha güvenli ve kolaydır. 

Bu uygulamaları anlatıldığı gibi indirip telefonunuza kurduktan sonra radyo keyfinizi her an her yerde internet olmadan da kolaylıkla yaşayabilirsiniz. Üstelik dinleyip müdavimi olduğunuz radyo kanallarını kolaylıkla kaydedebilir ve eğlenceli ara yüzleri kullanarak radyo dinleme alışkanlığınızı daha da taçlandırabilirsiniz. Geriye radyo dinleme zevkini yaşamak kalıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.