Oyun

Battlefy Nedir?

Battlefy, tüm dünyadan oyuncuların bir araya gelerek e-spor deneyimi yaşaması için kurulmuş bir turnuva oluşturma platformudur.

Battlefy sitesi üzerinden neredeyse her türlü oyun için turnuva açmanız mümkün. Aynı şekilde sizin de başka bir oyuncunun açtığı turnuvaya katılma şansınız da bulunmakta. Bu turnuvalar bazen ödüllü bazen de sadece eğlenmek amaçlı kurulmuş olabilmekte. Kendi ödül verme sistemi bulunan battlefy ile ödülleri dağıtmak da çok kolay.

Sadece birkaç tıklama ile turnuva kurabileceğiniz sistem ile turnuva ağacı yapmak artık çok basit. Türkçe dil desteğine sahip olmasa da kolay bir İngilizce ara yüze sahip olan sitede her şey anlamanızı kolaylaştıracak şekilde yapılmış. Turnuvaya katılmak istiyorsanız ve karar veremiyorsanız da site, bunun için size önerilen turnuvaları göstermekte. Bu turnuvalar bazen sizin oynadığınız oyunlara göre, bazen de zamanına göre güncel oyunlar içerisinden de olabilmekte.

Nasıl Turnuva Açarım?

Turnuva Ağacı
Turnuva Ağacı

Turnuva açmak için ilk olarak siteye kayıt olmanız gerekmekte. Siteye kayıt olduktan sonra sol üstteki menüden “Become an Organizer” butonuna tıkladığınızda sizi turnuva sayfanıza yönlendirecektir. Açacağınız turnuvalara genel bir başlık girdikten sonra hangi oyunun turnuvasını açacağını site size soracaktır. Oyunu da seçtikten sonra nasıl bir eleme sistemi olacağı ve kaç kişi ile sınırlı olacağını ayarlamanız istenecektir. Bunun dışında turnuvanın özel(şifreli) mi yoksa herkese açık mı, para ödüllü mü yoksa ödülsüz mi gibi bir çok ayarı gene turnuva sayfanızdan görebilmeniz mümkün. Yaşayabileceğiniz sıkıntılar için de site, sizler için bir ön öğretim videosu koymuş durumda. Videoyu izleyerek de beş dakika gibi kısa bir sürede turnuva açabilmeniz mümkün.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.