Yaşam

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

Yeni bir yıla girmemize 5 gün gibi kısa bir süre kaldı. Yılbaşlarında evlerimizi süslemek için yılbaşını çağrıştıran çeşitli dekorlarla donatıyoruz. Yılbaşı ağacı, bu dekorlar içerisinden en geleneksel ve tam anlamıyla yılbaşını çağrıştıranıdır. Bu konu hakkında ufak bir uyarımız olacak. Lütfen evinizi yılbaşı için süslemek için alacağınız ağaçları yapay yılbaşı ağaçları arasından seçin. Bu şekilde doğaya verilen zararın azaltılmasına ufakta olsa bir katkı sağlarsınız. Yılbaşı ağaçlarının nasıl süsleneceği konusunda herhangi bir fikriniz yoksa aşağıdaki adımları uygulayarak yılbaşı ağacınızı en güzel şekilde süsleyebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

  1. Her şeyden önce güvenlik gelir. Yılbaşında herhangi bir sakatlık olmaması açısından sevdiklerinizle veya tek başınıza geçireceğiniz bu özel günü simgelemek için aldığınız yılbaşı ağacının sallanmayacağı düz bir zemine koyun. Ağacın devrilmesini engellemek için dibine ağır nesneler yerleştirmeye özen gösterin. Yılbaşı ağacınız için seçeceğiniz süsler illaki kırmızı veya beyaz olacak gibi bir durum yok. Sevdiklerinizin veya kendi zevkinize göre ağaca asmak istediğiniz süsleri seçebilirsiniz.
  2. Yılbaşı ağacınızı ışıl ışıl yapmak için aldığınız ışıkları, dışarıya güzel bir görüntü vermesi açısından bir düzen içerisinde veya rastgele bir şekilde dalların arasına dolayın. Sadece ışıkların yanması çok sade bir görüntü oluşturabilir. Ağaç üzerinde çeşitliliği arttırmak için kar taneleri, renkli toplar veya noel çoraplarından alabilirsiniz. Yılbaşı ağacını süslemek için kullanacağınız topları ana renklerden seçmeye çalışın. Ağaca eklediğiniz her süsten sonra ne yaptığınıza dönüp bakın. Böylece arada kaçırdığınız boşlukları daha net bir şekilde görüp her şey bittikten sonra en başa dönme zahmetine katlanmak zorunda kalmazsınız.
  3. Ağacın boyunu ortaya çıkartmak için uzun süsler kullanabilirsiniz. Bu şekilde ağacın boyu daha uzun gözükecektir. Kolayca kırılabilecek süsleri çocukların ulaşamayacağı yerlere asmayı unutmamanızı belirtmekte fayda var. Ağacı süslemek için gerekenleri dışarıdan alabileceğiniz gibi kendi yaptığınız veya çevrenizdeki çocukların yaptığı el yapımı süsleri ağaca asarak onların sevgisini kazanabilirsiniz.
  4. Son olarak bu özel gün bittikten sonra yılbaşı ağacınıza astığınız süsleri gruplar halinde sökerek kendi kutularına veya herhangi bir kutuya saklayın. Kaldırdığınız aksesuarları en iyi şekilde saklamak için evinizin çok fazla ışık almayan ve nemlenmeyen bölümüne koyun.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.