Teknoloji

En İyi Dizüstü Bilgisayar Soğutucuları

Dizüstü bilgisayar kullananların en çok şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi aşırı ısınma problemidir. Laptop içerisinde bulunan donanımlar birbirine yakın konumlandırıldığı için birbirlerinin ısılarından kolayca etkilenmektedir. İçeride oluşan ısının dışarı çıkartılması için kullanılan soğutma parçalarının yetersizliğinden dolayı dizüstü bilgisayarlarda kullanılan işlemci ve eğer varsa harici ekran kartı çok yüksek sıcaklık değerlerine ulaşabiliyor. Sıcaklık ne kadar yükselirse performans bir o kadar azalacaktır. Sıcaklığı stabil tutmak için en iyi dizüstü bilgisayar soğutucularından birini alarak bilgisayardaki soğutma sistemini harici soğutma ile destekleyebilirsiniz.

En İyi Dizüstü Bilgisayar Soğutucuları

Dizüstü bilgisayarlar soğutma sistemlerindeki yetersizlik ve bilgisayar parçalarının yerleri nedeniyle aşırı ısınmakta. Harici olarak alınan soğutucular ile dizüstü bilgisayarı ortalama 5-10 derece soğutabilirsiniz. Aldığınız soğutucunun kalitesine bağlı olarak dizüstü bilgisayarın sıcaklığındaki değişim aralığı farklılıklar göstermektedir. Aşağıdaki listeden en iyi dizüstü bilgisayar soğutucularını inceleyebilirsiniz.

ZALMAN – ZM-NC11 Dizüstü Bilgisayar Soğutucusu

  • Dizüstü bilgisayarınızı soğutmak için alabileceğiniz en iyi dizüstü soğutucularından birisidir. ZALMAN’ın bu soğutucusunda 220mm fan kullanılmakta. Bu sayede daha geniş alanı oldukça güçlü bir şekilde soğutabilir. Tasarımı sayesinde ergonomik bir kullanım olanağına sahip. Ayrıca arka tarafında bulunan soğutma performansı ve gürültü ayarıyla oldukça kullanışlı. Dizüstü bilgisayara bir adet usb kablosu ile bağlayarak rahatça kullanabileceğiniz bu modelin arka tarafında 1 adet usb çıkışı bulunuyor. ZALMAN dizüstü soğutucusunu 250 TL ödeyerek alabilirsiniz.

COOLER MASTER – NOTEPAL INFINITE EVO 12″ – 17″

  • Soğutma sistemleri denince akla ilk gelen isim COOLER MASTER oluyor. Dizüstü soğutucusu olarak piyasaya sunduğu bu ürün tasarımı ile bilgisayarınızın birçok noktasını aynı derecede soğutma imkanı tanıyor. Ayrıca üzerinde bulunan 3 adet USB çoklayıcı ile kullanıcıların daha fazla cihaz bağlamasına olanak tanıyor. Bu soğutucuyu ortalama olarak 240 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

ZALMAN – ZM-NS2000

  • Ayarlanabilir açılı tasarımı ile ZALMAN notebook soğutucusu 200 MM tek büyük fana sahip. Tek parça fan olması yeteri kadar soğutmaya yetmiyor gibi gözükse de fan ayarı sayesinde daha tek fanın etkisini arttırmak mümkün. Büyük boyuta sahip olmasından dolayı 17 inç. büyüklüğünde dizüstü bilgisayarlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı bir tasarıma sahip olan ZALMAN ZM-NS2000 modeli notebook soğutucusunu piyasada 200 TL civarında bulabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.