İnternet

Twitch Prime “Şimdi Değil” Hatası ve Çözümü

Twitch, bireylerin kitlesi karşısında oyun oynadığı, gerçek zamanlı olarak sohbet ettiği ve şarkı söylediği canlı yayın platformudur. İzleyiciler dilerse sevdikleri yayıncılara bağış yaparak veya aylık 20 TL karşılığında abone olarak destek verebiliyorlar. Geride bıraktığımız yıllarda canlı yayın platformu olan Twitch, Amazon tarafından satın alındı. Bu satın alımdan sonra Amazon ve Twitch ortak proje geliştirerek Twitch Prime ile yayıncı destekleme metodunu aktifleştirdi. İzleyiciler Amazon üzerinden Prime hesap aldıktan sonra Twitch hesaplarını da Amazon üyeliği ile eşleştirdikten sonra her ay izlemekten keyif aldıkları yayıncıyı ücretsiz olarak destekleyebiliyorlar. Ancak bazı kullanıcılar Twitch Prime şimdi değil (not yet) hatası ile karşılaşmaktalar.

Twitch Prime Şimdi Değil Hatası ve Çözümü

Twitch Prime kullanarak yayıncılara abone olan kullanıcıların bir kısmı not yet hatası almakta ve bu hatanın neyden kaynaklandığını bilmemekteler. Twitch Prime not yet hatası çözümü için yapabileceğiniz birçok yöntem mevcut.

  • Twitch Prime ile abone olmak için herhangi bir VPN eklentisi veya programı kullanıyorsanız devre dışı bırakın. Twitch Prime üyeliği oluşturmak için seçtiğiniz ülke ile VPN programı üzerinden değiştirdiğiniz ülke birbiriyle örtüşmüyor olabilir. Şuanda Amazon (Twitch) Prime hesabı oluşturmak için herhangi bir eklenti kurmanıza gerek yok. Prime video üyeliği üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • Değiştirdiğiniz DNS adresi ile ilgili bir problem ortaya çıkmış olabilir. Önceden değiştirmiş olduğunuz DNS adresini sıfırlayarak otomatik DNS atamasını gerçekleştirden sonra tekrardan abone olmayı deneyin.
  • Twitch Prime üyeliği oluşturmak için VPN eklentilerini devre dışı bıraktıktan sonra girdiğiniz ilk sayfada ülke seçimi kısmını “You are signing up for Prime Video worldwide plan” olarak bırakıp bu şekilde 30 günlük ücretsiz üyelik oluşturun.
  • Twitch Prime üyeliği ile ay içerisinde en fazla bir yayıncıya ücretsiz olarak abone olabilirsiniz. Ancak bu işlem her ay yenilenmeyecektir. Yani bir defaya mahsus olmak şartıyla sevdiğiniz bir yayıncıya destek olabiliyorsunuz. Aynı anda birden fazla yayıncı desteklemek için aylık 20 TL olan normal aboneliği kullanabilirsiniz.
  • Prime Video aracılığıyla Twitch Prime hesap oluşturduysanız eğer deneme süresi boyunca herhangi bir yayıncıya ücretsiz olarak abone olamazsınız. Prime Video deneme sürümü bittikten sonra ödemeli Prime Video üyeliği oluşturarak bu haktan yararlanabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.