Teknoloji

Facebook Messenger Nasıl Sessize Alınır?

Facebook Messenger Nasıl Sessize Alınır?

Facebook insanların başka insanlarla iletişim kurmasını sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat 2004’te kurulan site aracılığıyla insanlar bilgi, görüntülü konuşma, resim ve video içerikli paylaşımlar yapabilmekte. Kurulduğu günden beri yaygın bir şekilde kullanılmakta olan Facebook Harvard Üniversitesi ve burada öğrenci olan Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş ve geliştirilmektedir.

Facebook Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Facebook’u kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar var. Bilinçli kullanmadığınız zaman başınız derde girebilir. Bunun için Facebook’un içeriği ve kullanımına hakim olmalısınız. Facebook hesabı açmış arkadaşlarınızı bulup arkadaş listenize eklediğinizde arkadaş listenizi sadece kendi arkadaşlarınıza görünür ayarlarsanız sizin iyi olur. Bunun için arkadaş listenizi açıp Gizliliği Düzenle kısmından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Facebook’ta yaptığınız paylaşımları sadece arkadaşlarınızın görebileceği biçimde ayarlamanızda da fayda var, özellikle kendinize özel paylaştığınız resimleri bu şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim. Çünkü, kötü amaçlı kişiler sizin isim ve resimlerinizi kullanarak farklı hesaplar açıp sizin adınıza hoş olmayan şeyler yapabilir. Bunun için Fotoğraflar, Albümler, Hedef Kitlesini değiştir diyerek yapabilirsiniz.

Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta cep telefonu, mail adresiniz gibi bilgilerin gizliliğini düzenlemek. Yapmış olduğunuz tüm bu ayarların işe yarabilmesi için Facebook’tan gönderilen her arkadaşlığı kabul etmemek, pornografik içerikli gelen grup sayfalarına katılmamak ve gönderilmiş olan her reklama tıklamamak. Bu konulara dikkat ettiğiniz başınızı ağrıtacak bir sorun yaşama ihtimaliniz azalır.

Facebook’ta bazı arkadaşlarınız çok yazarak sizin canınızı sıkabilir. Arkadaşınızı kırmakta istemiyorsunuz, o zaman yapmanız gereken şey sohbet gizliliği bölümünü düzenlemek. Bunun için Facebook sayfanızı açmak. Açtığınız zaman sağ sohbet listenizi görürsünüz. Ayarlar diyerek buradaki seçenekleri kullanmak. Buradan sohbet sesleri, engelleme ayarları gibi birçok seçenek göreceksiniz. Sohbeti kapatmak içinse sohbeti kapat seçeneğini seçmek. Karşınıza gelen pencereden sohbeti tüm arkadaşlarınıza kapatabilir veya bazı kişileri hariç tutarak da kapatabilirsiniz. Bunları deneyerek öğrenir be yapabilirsiniz.

Telefonda Messenger Kullanıyorsanız.

Bir başka yöntem ise şudur. Bu yöntem daha çok mobil kullanıcılar için geçerli. Facebook Messenger’ı açarak işe başlıyorsunuz. Hangi konuşmacıdan gelen bildirimleri sessize almak istiyorsanız o kişiyi seçiyorsunuz. Bilgi butonuna basarak bilgi kutucuğunu açıyorsunuz. İ ile belirtilmiştir. Bilgi butonuna bastığınızda karşınıza gelen seçeneklerden sessiz seçeneğini aktif hale getiriyorsunuz. Sonraki gelen menüden ne kadar süre ile sessizde kalacağını belirliyorsunuz. Yapacağınız işlem bu kadar basit.

Bir önceki yazımız olan Daemon Tools Lite başlıklı makalemizde Daemon, Daemon Tools ve Daemon Tools Lite hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün