Teknoloji

İmei No İle Garanti Süresi Sorgulama

İmei No İle Garanti Süresi Sorgulama

IMEI numarası ile her telefon cihazları için daha önceden belirlenmiş olan vede telefonun kimlik belgesi yerine geçen, sadece o cihazlara ait olan bir numaradır İMEİ tam olarak açılımı International Mobile Equipment Identity anlamına gelir. Bilgisayar, Tablet, Telefon gibi elektronik aletlerin kimliğini yansıtır. Bu işlemlerin yanında Network sistemleri içerisinde de tanınmasını sağlayan bir özelliğe sahiptir.

İmei numarasını elde etmek için ne yapılmalı?

Normal şartlar içerisinde cihaz yanınızda ise *#06# tuşlarını peş peşe tuşlayarak cihazın kimlik numarasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kayıp olan bir telefonunda imei numarasını öğrenme imkanınız bulunuyor.

Imei numarasını başka yollar ile öğrenme işlemi nasıl yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle cihazı kapatarak bataryasını çıkarmanız gerekiyor. Bu numara bataryanın üst kısmında veya batarya yuvasının bulunduğu zemin bölgesinde cihazınızın 15 (on beş) basamaklı bir şekilde yazan IMEI numarasını görebileceksiniz. Bu işlemler sırasında bataryanın orjinal olması gerekiyor. Daha sonra bu numaraları sorgulama sistemine yazarak kısa bir süre içerisinde garantisini sorgulamaya başlaya bileceksiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.