Teknoloji

iPhone Kullanıcıları İçin Çözüm!

Apple şirketi gün geçtikçe bizleri şaşırtmaya devam ediyor bu sefer ki şaşırtıcı olay ise telefonu bozan bir sembol olayı, iPhone telefonlarına gelen son güncellemelerden sonra aslında Hint dilinde ki bir harf olan sembolün telefonunuza gelmesi halinde telefonunuz durumu anlayamayıp tabiri caizse tam olarak kafayı yiyor ve kendisini sonu gelmez bir döngüye sokarak yeniden başlatmaya başlıyor. Peki sadece bir sembol mü? Hayır. İçerisinde Arapça dilinden harflar ve garip semboller olan tek satırlık bir mesaj da var. Defalarca tekrarlıyor, telefonun şarjı bitene kadar sonsuz döngü içerisinde bu olay yaşanıyor.

Apple Herhangi Bir Çözüm Bulamadı Mı?

Bu yaşanılan trajikomik olayın arkasından tabi ki şirket olağan üstü toplanıp yeni bir güncelleme çıkartarak durumu düzeltmeye çalıştı fakat komik olan şu ki; iPhone kullanıcıları bu harf ya da sembol artık siz ne derseniz telefona yollanmasından sonra kapandığından dolayı yeni gelen güncellemeyi indiremiyorlar.

Sorun Neden Kaynaklanıyor?

Aslında çok basit. Telefonun halihazırda yüklü olduğu dil paketinin içerisinde ya da küresel dil paketlerinden herhangi birisinde bu sembollerden bazıları olmadığı için iPhone bildirim ekranına gelen bu mesajı anlayamıyor ve nasıl ekrana yansıtacağını bilemediği için kendisini yeniden başlatıyor. Yeniden açılacağı sırada ise yükleme ekranında takılı kalıyor.

Çözümü Nedir?

Şirket tarafından kesin olarak bir çözümü yok fakat farklı yollar mevcut. Kısaca bahsetmek gerekirse şöyle:

Çözüm 1: iTunes Uygulaması:

Bilgisayarınıza iTunes indirin ardından iPhone telefonunuza reset atma işlemi yapın. Her iPhone için farklı tuş kombinasyonları vardır ona dikkat edin. Yeniden başlatma işlemi gerçekleşirken iTunes telefonunuzu tanıyacaktır. Telefonunuz tanıma işlemi gerçekleştiğinde iTunes uygulaması üzerinden güncelleştirmeyi yapabilirsiniz.

Çözüm 2: Mesajı Cevaplama Yöntemi:

Siri birçoğumuzun sevdiği olmasının yanında ciddi anlamda çok miktarda yardımı da dokunmakta. Bu tek satırlık mesajı telefon bildirimlerinizde gördüğün zaman heyecana kapılıp sakın açmayın. Siri yardımıyla mesajı cevaplayın ve önlem için o kişiyle olan mesajlaşmanızı silin. Tabi ki bildirim ekranınızda bu mesaj belirdiğinde telefonunuz kapanmaz ise.

iOS için 11.2.6 sürümünü çok geçmeden acilen telefonunuza yükleyin ve keyfinize bakın. Eğer güncellemeyi bilmiyorsanız Apple Destek sayfasından ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.