Yaşam

Kanada Bedava internet Dönemi Başlıyor!

Türkiye’de kullandığımız internet servis sağlayıcıları tarafından belirlenen, kullanıcıların belli bir kullanım miktarını aştıktan sonra onların hızlarını düşüren adil kullanım noktası denilen kısıtlamalar mevcut. Bu tip sınırlamaların olmadığı internet paketleri de mevcut fakat Türkiye şartlarına göre fiyatları oldukça yüksek bir düzeyde. 2019 yılında Türkiye’de kullanılan adil kullanım noktasının (AKN) kaldırılmasıyla kullanıcıların internet üzerinde daha rahat bir şekilde gezinmeleri hedefleniyor. Bunun yanı sıra ülke genelinde herkesin bütçesine uygun olan internet paketlerin hızlarını diğer ülkelere oranladığımız zaman malesef geride kalıyoruz. Dünya genelinde kullanılan internet hızlarına erişmek mümkün ancak yüksek hızda internet hizmeti almak için ödenmesi gereken fiyatlar dudak uçuklatıcı seviyelere çıkabiliyor.

Biz böyle sorunlarla uğraşırken Kanada, ülkede yaşayan insanların daha hızlı ve sınırsız bir şekilde internet kullanması için önemli yatırımlar yapıyor. Kanada Radyo ve Televizyon İletişim Komisyonu önümüzdeki 5 yıl içerisinde internet altyapısında yapacakları geliştirmeler için kullanacakları 750 milyon dolar değerinde fon oluşturmayı hedefliyor. İnternet hizmetinin Kanada hükümeti tarafından telefon hizmetiyle aynı kefeye koyuyor. Ülkede yaşayan herkesin daha hızlı ve rahat internet kullanması için kullanıcıların en az 50 mbps indirme ve 10 mbps yükleme hızlarına sahip olmasını hedefliyor. Gelen taleplere göre verilecek olan bu internet hizmeti herhangi bir yavaşlama veya kotayla sınırlandırılmayacak.

Kanada Bedava internet Dönemi Başlıyor

Kanada, Vancouver şehrinde ülkedeki en önemli telekomünikasyon servislerinden biri olan Shkaw Communications ile ortaklaşa gerçekleştirilen bir proje sonucunda Kanada bedava internet kullanabiliyor. Ülkede yaşayan insanların en çok gittiği 500’den fazla mekanda aktif olarak ücretsiz internet servisi sağlanıyor.

Kanada bedava internet hizmeti sayesinde 10 mbps bağlantı hızıyla herhangi bir limit olmadan kullanıcılara hizmet verebiliyor. Üstelik şuan için Vancouver şehrinde geçerli olan bedava internet ağına katılmak için kişisel bilgilerin girilmesi gibi şartlar istenmiyor. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızı, tabletinizi veya cep telefonunuzu açıp ağa bağlan tuşuna basmanız yeterli oluyor.

Ülkede yaşayan herkesin ücretsiz olarak yararlanabileceği bedava internet hizmeti şuan için parklar, avm’ler, tren, otobüs durakları, kamusal ve sosyal alanlar gibi insanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde kullanılabiliyor. Ancak Kanada, getirdiği bedava internet hizmetini Vancouver şehrinden sonra ülkedeki diğer şehirler içinde uygulamayı hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi başlıklı makalemizde mercimek çorbası tarifi, Yemek Tarifleri ve yeşil mercimek çorbası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün