Finans

Crypto Coin Pump Nedir?

Daha önceden Kripto Para birimlerinden bahsetmiş ve birçoğumuzun hayali olan zenginliğe giden yolu açıklamaya çalışmıştık. Şimdi sırada bu yollardan en etkili ve en kısa süren yöntemi anlayıp anlatmaya çalışalım. Daha önce ki Kripto Para yazılarımızı görmediyseniz sırasıyla Bitcoin, WCX, Ethereum, ZCash, AltCoin, SweatCoin konularını okumanızı tavsiye ederiz. Küçük bir bilgi sahibi olduktan sonra para kazanma yollarına geçebiliriz. Yazılarımıza göz gezdirdikten sonra Kripto Borsasına da bir göz atabilirsiniz.
Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu etkili yolun piyasa ismi Pump olarak geçmekte. Türkçe karşılığı Pompa şeklinde çeviri yapıldığında kafanızda az çok bir şeyler canlanmıştır. Canlanmadıysa hemen detaylı anlatıma geçelim.

Kripto Para Pump Nedir?

Birçok kişiyle ortaklaşa ve organize bir şekilde çalışmanın sonucunda kısa sürede (Genellikle 10 saniye ile 20 saniye arasında) parayı katlamaya denilmektedir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse kendinize ait bir grubunuz var. Bu grup 100 kişilik bir grup olsun ve gruptaki her kişide 100 ₺ (Türk Lirası) bulunsun. Yatırılacak Kripto Para birimi de AltCoin olsun. Grubun toplam bütçesi 100 kişiden 10.000 ₺ (Türk Lirası) olmakta. Şimdi bu parayı herkes 100er Türk Lirası şeklinde aynı Kripto Para birimine yatırdığında Arz-Talep dengesinden dolayı para birimi yüksek düzeyde artışa geçecektir. Çünkü ne kadar yatırım yapılırsa o ürünün o kadar değeri artar. Faraza değer olarak yatırdığımız Kripto Para biriminin değeri o an da %20 artış gösterdiğini varsayalım. Bu artışı gören diğer kullanıcılar da yatırım yaptıklarında domino etkisinden de yararlanılarak büyük bir artış söz konusu olmakta. Eğer doğru zamanda artışa kendinizi kaptırmadan satarsanız elinizde ki 100 Türk Lirasını çok kolay bir şekilde yüksek meblağlara katlayabilirsiniz.

Kripto Para Pump Riski Nedir?

Sistemsel bir riski olamamakla birlikte bütün iş sizde bitiyor. Biraz önce de dediğimiz gibi eğer bu olağan üstü artışa kendinizi kaptırırsanız ve artan paranızı satmazsanız bir anda düşüşe geçebilir ve kar edeceğim derken zarar edebilirsiniz. Bir nevi borsa gibi düşünün fakat artış ve düşüşler anlık ve çok keskin olabilmekte.

Kripto Para Pump Gruplarını Nerede Bulabilirim?

Birçok adresten bulabilirsiniz. Eğer çevrenizde bu tür işlere hevesli olanlar varsa onlarla beraber kendinize grup yapabilirsiniz. Genelde Pump Grupları Telegram adlı uygulama üzerinden çalışmakla birlikte çoğu 2000 kişi üzerinde kullanıcıya sahip olmakta. Yani ilk etapta kendinize bir grup oluşturmaktansa bir gruba girip işin işleyişini öğrenmenizi tavsiye ederim.

Bir önceki yazımız olan Kolay Yoldan Para Kazanmak: AltCoin başlıklı makalemizde Altcoin, Crypto Coin ve Cryptopia hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
adsense

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün