Oyun

Life is Strange 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Life is Strange oyunu ile büyük çıkış yapan Dontnod ve Square Enix henüz yayınladıkları video ile Life is Strange 2’nin çıkış tarihini duyurdu. E3 organizasyonunda Captain Spirit oyununu sunan yapımcılar, Life is Strange dünyasında geçecek bu oyundan bahsederken LiS 2’nin çıkış tarihinin de yakın zamanda duyurulacağından bahsetmişlerdi. Çok da uzun olmayan bir bekleyişin ardından Life is Strange 2 çıkış tarihi belli oldu!

Life is Strange 2 Çıkış Tarihi

Life is Strange’in kendi youtube kanalından paylaştıkları 20 saniyelik videoda, hafiften parçalanmış bir sırt çantasının arkasında ipliklerle “Life is Strange 2” yazılmakta ve ardından çıkış tarihi ekrana gelmekte. Çıkış tarihini 27 Eylül 2018 olarak duyuran Dontnod’un ilgili videosuna da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Life is Strange ve Life is Strange: Before The Storm oyunlarında olduğu gibi LiS 2’de de ilk olarak çıkış tarihini kısa bir video ile duyuran yapımcılar, videonun altında da oyun hakkında daha fazla bilginin Dontnod tarafından Ağustos ayı içerisinde paylaşılacağını yazmış bulunmakta.

Life is Strange 2 Konusu ve Fiyatı

  • Oyun sıralamalarına göre bakacak olursak Life is Strange 1 oyununda Maxine Caulfield karakterini kontrol ediyor ve sahip olduğumuz güç ile geleceğimizi ve geçmişimizi değiştirebiliyorduk. En yakın arkadaşımız Chloe ile çeşitli maceralara atılıyor ve çılgınca eğleniyorduk. Oyunun sonunda verdiğimiz karar ile de şehrin ve en yakın arkadaşımız Chloe’nin kaderini belirliyorduk.
  • Oyuncuya bağlı bir son olduğundan ötürü iki farklı sonuçla bitebilen oyunun kaldığı yerden nasıl devam edeceği ve ya farklı bir yerden nasıl bağlanacağı oyuncular tarafından en çok merak edilen konu durumunda. E3 organizasyonunda Captain Spirit’in duyurulmasından sonra yapılan açıklamalarda, LiS ve Captain Spirit’in aynı dünyada geçtiği ve yine bu oyunda LiS 2’ye dair karakterler ve ortamların kullanıldığı söylenmişti. 25 Haziran tarihinde ücretsiz bir şekilde 3 ayrı platformdan satışa sunulacak Captain Spirit, bu nedenlerden ötürü de ayrı bir önem taşımakta.
  • Oyunun fiyatına gelecek olursak net bir şey söylememiz doğru olmaz. 5 bölüm çıkacak olan oyununun fiyatının, Life is Strange: Before The Storm’un fiyatına bakacak olursak 100 lira ve ya üzeri olabilmesi muhtemel.

Fiyat Güncellemesi;

Oyun steam platformu üzerinden 120TL olarak satışa sunuldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.